لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۲

سازمان ملل متحد خواهان شتاب پاسخ جهانی به سیل در پاکستان شده است


سازمان ملل متحد می گوید جامعه بین المللی باید به پاسخ های نوع دوستانه خود به سیل ویرانگر در پاکستان که بر نزدیک به ۱۴ میلیون نفر اثر گذاشته است، شتاب بخشد.

مقامات سازمان ملل متحد در اسلام آباد روز سه شنبه گفتند کمک های مالی برای پاکستان کافی نبوده است. یک سخنگوی سازمان ملل متحد به سرویس اردوی صدای آمریکا گفت اعانه دهندگان بین المللی ۲۷ میلیون دلار به سازمان ملل حواله کرده اند و متعهد شده اند ۶۰ میلیون دلار دیگر برای امدادرسانی کمک کنند.

مقامات سازمان ملل متحد می گویند پاکستان برای مقابله با مشکلات انسانی فوری به صدها میلیون دلار نیاز دارد، در حالی که هزینه بازسازی دراز مدت کشور سر به میلیاردها دلار خواهد زد.

استان «خیبر پختونخوا» در شمال غربی پاکستان، بیش از هر منطقه دیگری از سیلی که دو هفته پیش آغاز شد و بیش از ۱۶۰۰ تن را کشته آسیب دیده است. به استان های سند و پنجاب نیز صدمه زیادی رسیده است. بسیاری از قربانیان سیل می گویند آنها هیچ کمکی از دولت دریافت نکرده اند.

یک سخنگوی سازمان ملل متحد می گوید دو میلیون نفر به سرپناه نیاز دارند زیرا به خانه های آنها آسیب رسیده است.

سازمان ملل متحد روز چهارشنبه درخواست کمک فوری برای پاکستان را اعلام خواهد کرد.

مقامات وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفتند واشنگتن تعهد خود را به کمک به پاکستان ۲۰ میلیون دلار افزایش داده و به ۵۵ میلیون دلار رسانده است. وزارت دفاع آمریکا نیز گفت نیروهای آمریکا تا کنون ۲۳۰۵ نفر را نجات داده اند و ۹۵ هزار کیلوگرم کمک به قربانیان سیل تحویل داده اند.

شرایط هوا روز سه شنبه بهتر شد، و به هلیکوپترهای سازمان برنامه جهانی غذا اجازه داد فرو ریختن تدارکات برای مردم در مناطقی که سیل ارتباط آنها را قطع کرده است از سر بگیرند.

آژانس امدادی آکسفام اینترنشنال روز سه شنبه گفت سیل پاکستان فاجعه «عظیمی» است که یک پاسخ «عظیم» جهانی را ایجاب می کند.

XS
SM
MD
LG