لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۹

رییس جمهوری پاکستان وارد بریتانیا شد


رییس جمهوری پاکستان وارد بریتانیا شد
رییس جمهوری پاکستان وارد بریتانیا شد

رییس جمهوری پاکستان برای گفت و گو با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا، که انتظار می رود بر نبرد اسلام آباد با تروریسم متمرکز باشد، وارد آن کشور شده است.
آصف علی زرداری، که در پی دیداری با نیکولا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه به بریتانیا رفت، پیشتر در پاریس گفت او قصد دارد در جریان دیداری در روز جمعه، به اظهارات کامرون که پاکستان «تروریسم صادر می کند» پاسخ دهد.
مقامات پاکستان از سخنان او در جریان دیداری از هند، و در پی درز اسناد محرمانه نظامی آمریکا، به خشم آمدند. در اسناد گفته می شد که بین سرویس های اطلاعاتی پاکستان و شورشیان طالبان در افغانستان ارتباط هایی وجود دارد.
کامرون روز سه شنبه در مصاحبه ای با بی بی سی گفت او بر گفته های خود پای بند است و اضافه کرد بریتانیا باید با پاکستان برای نبرد با گروه های تروریستی در داخل مرزهایش که کشورهای دیگر، و نیز سربازانی را که در افغانستان می جنگند تهدید می کنند، کار کند.
کامرون گفت پاکستان از تروریسم آسیب دیده است و گام هایی بر می دارد، اما باید کارهای بیشتری انجام دهد.
رییس جمهوری پاکستان در پاریس در مصاحبه با روزنامه فرانسوی لوموند گفت جنگ با تروریسم «باید ما را متحد کند نه اینکه در برابر یکدیگر قرار دهدَ»، و او به کامرون خواهد گفت که پاکستان در این جنگ از نظر جان انسان های بالاترین بها را می پردازد.
زرداری همچنین اظهار نظر کرد جامعه بین المللی در جنگ علیه طالبان درافغانستان بازنده می شود زیرا در نبرد برای بدست آوردن «دلها و اندیشه های» مردم شکست خورده است.
او گفت ائتلاف واقعیت های وضع در افغانستان را دست کم گرفته بود.

XS
SM
MD
LG