لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۸

در انفجارهایی در شمال غربی پاکستان، ده ها تن کشته یا مجروح شدند


در دو انفجار در خارج از یک اداره دولتی در منطقه عشایری شمال غربی پاکستان، در نزدیکی مرز افغانستان، بیش از ۶۵ تن کشته شده اند.
بگفته مقامات پلیس دو بمب انداز انتحاری، سوار بر موتورسیکلت، روز جمعه در حالی که یک مقام دولت محلی در جلسه کمیته صلح در روستای «یاکاغوند» در منطقه قبیله ای «مهمند»، حضور داشت، حمله کردند. به مقام آسیبی نرسید.
طالبان مسئولیت حمله را که در آن بیش ۱۱۲ نفر مجروح شدند بر عهده گرفتند.
حمله بامدادی در حالی صورت گرفت که مقامات در نزدیکی محل سرگرم توزیع صندلی های چرخدار و کمک های دیگر در میان نیازمندان بودند.
«مهمند» بخشی از کمربند قبیله ای بی قانون پاکستان است که در آن طالبان و شبه نظامیان القاعده مستقر هستند. ارتش پاکستان به عملیاتی در «مهمند» دست زده، اما قادر نبوده است منطقه را از ستیزه گران پاک کند.

مقامات امنیتی می گویند جت های جنگنده روز جمعه مخفی گاه های ستیزه گران در منطقه عشایری اورکزی را بمباران کردند و ۱۲ تن را کشتند.
روز جمعه همچنین یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان دراسلام آباد درباره همکاری در جنگ با تروریسم با کارل لوین و جک رید سناتورهای آمریکایی بحث کرد.
گیلانی گفت پاکستان و آمریکا باید برای افزایش اعتماد دوجانبه بیشتر تلاش کنند. او گفت پاکستان برای نبرد با افراط گرایی بیشترین تلاش خود را بکار می برد و کشورهایی مانند آمریکا باید اطلاعاتی معتبری را که در اختیار دارند با پاکستان تقسیم کنند.

XS
SM
MD
LG