لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۳

پلیس پاکستان ربایندگان یک پسر بچه بریتانیایی را محاصره کرده اند


پلیس پاکستان ربایندگان یک پسر بچه بریتانیایی را محاصره کرده اند
پلیس پاکستان ربایندگان یک پسر بچه بریتانیایی را محاصره کرده اند

مقامهای پاکستانی میگویند پلیس ربایندگان یک پسر بچه ۵ ساله بریتانیایی را که هفته قبل با تهدید اسلحه از خانواده اش جدا کرده بودند محاصره کرده است.

رحمان مالک، وزیر کشور پاکستان روز یکشنبه گفت مأموران ما بر این باورند که ربایندگان افرادی هستند که به خانواده پسر بچه نزدیکند. وی به آدم ربایان هشدار داد قبل از آنکه توسط پلیس دستگیر شوند، پسر بچه را که دارای اصلیت پاکستانی است آزاد کنند.

ساحل سعید روز چهارشنبه گذشته توسط افراد مسلحی از خانه مادر بزرگش در شهر جلوم که در شمال شرقی پاکستان قرار دارد ربوده شد. پدر او که پاکستانی است گفته است که آدم ربایان در خواست ۱۲۰ هزار دلار باج کرده اند.

با وخیم تر شدن برخوردهای خشونت آمیز در کشور پلیس پاکستان از افزایش آدم ربایی در سالهای اخیر گزارش داده است. مقامهای پاکستانی اکثراً گروههای تبهکار و چریکی را که برای فعالیتهای خود باج خواهی میکنند مقصر میشناسند. اکثر ربوده شدگان شهروندان پاکستانی هستند.

وزارت خارجه بریتانیا نیز با صدور بیانیه یی از آدم ربایان خواسته است تا سعید را آزاد کنند. یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان نیز به ماموران دستور داده است که تلاشهای خود را برای یافتن پسر بچه بیشتر کنند.

XS
SM
MD
LG