لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

در یک انفجار انتحاری در شمال غربی پاکستان ۱۶ تن کشته شدند


در منطقه ناآرام «باجور» در شمال غربی پاکستان، یک بمب انداز انتحاری دست کم ۱۶ تن را کشته است.

مقامات می گویند مهاجم روز شنبه در نزدیکی بازاری در شهر «خار»، در امتداد منطقه مرزی که در آن نیروهای امنیتی با ستیزه گران طالبان در جنگ بوده اند، حمله کرد. بیش از ۲۰ نفر نیز مجروح شدند، وضعیت برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

ارتش پاکستان در سال ۲۰۰۸ به هجوم عمده ای علیه شورشیان در باجور دست زد، و در فوریه ۲۰۰۹ گفت پیروز شده است. اما زدو خوردهای ماه های اخیر پاکستان را ناچار ساخته است عملیات جدیدی را آغاز کند، این اقدام بر مشکلاتی را دولت در تامین امنیت در مناطق ایلیاتی دارد تاکید می گذارد.

حمله انتحاری یک روز پس از آن روی می دهد که مقامات پاکستان گفتند نیروهای امنیتی در حملات هوایی و زدو خورد در ناحیه باجور، حداقل ۲۴ ستیزه گر مظنون را کشتند.

در رویدادی دیگر، مقامات پاکستان می گویند روز جمعه در حمله یک هواپیمای مظنون بی سرنشین آمریکا در یک منطقه ایلیاتی در نزدیکی مرز افغانستان، دست کم ۹ ستیزه گر کشته شدند.

مقامات می گویند هواپیما سه راکت بسوی مجتمعی در وزیرستان شمالی پرتاب کرد. عقیده بر این است که این مجتمع مرکز شبکه حقانی است، گروهی که مسئول حملاتی علیه سربازان آمریکا و ناتو در افغانستان شناخته می شود.

XS
SM
MD
LG