لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۱۵

در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین در پاکستان، احتمالا یک ستیزه گر فیلیپینی کشته شد


مقامات پاکستان می گویند در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین که گمان می رود متعلق به آمریکا باشد، ممکن است یک ستیزه گر فیلیپینی که تحت تعقیب آمریکا قرار داشت، کشته شده باشد.

به گفته مقامات، عقیده بر این است «عبدالباسط عثمان» در حمله ۲۴ دی ماه (۱۴ ژانویه) در شمال پاکستان، در نزدیکی مرز افغانستان کشته شد.

مقامات امنیتی پاکستان گفتند در حمله که هدف آن حکیم الله محسود، رهبر طالبان، بود دست کم ۱۲ ستیزه گر کشته شدند. گفته می شود او از این حمله جان به در برد.

وزارت امور خارجه آمریکا عبدالباسط عثمان را «یک متخصص ساختن بمب» که با گروه های تروریستی ابو سیاف و جماعت اسلامی ارتباط دارد، معرفی می کنند. مقامات آمریکا می گویند آنها بر این عقیده اند که او به دلیل این ارتباط ها تهدیدی برای آمریکا و فیلیپین است.

در رویدادی جداگانه، مقامات پاکستان می گویند روز پنجشنبه در انفجار یکی بمب کنار جاده ای در منطقه قبیله ای شمال غربی، دست کم سه مسافر یک اتوبوس کشته شدند. در این انفجار که در ناحیه «سالارزی» در منطقه باجور روی داد دست کم ۲۰ نفر نیز مجروح شدند.

تحقیقگران می گویند اتوبوس حامل برخی از رهبران قبیله ای بود که اخیرا برای جنگ با ستیزه گران در منطقه به یکدیگر پیوستند. خبرگزاری فرانسه می گوید دو نفر از رهبران قبیله ای در میان کشته شدگان بودند.

XS
SM
MD
LG