لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۱

پاکستان می گوید جنگ آمریکا با ستیزه گران به اقتصاد آن صدمه می زند


آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان به یک مقام ارشد آمریکایی گفته است جنگ ایالات متحده با افراط گرایی در منطقه، اقتصاد کشور او را تقریبا «فلج» کرده است.

زرداری این موضوع را روز جمعه در جریان دیداری با ریچارد هالبروک فرستاده مخصوص آمریکا به افغانستان و پاکستان در لاهور عنوان کرد و گفت جنگ طی هشت سال گذشته حدود ۳۵ میلیارد دلار برای پاکستان هزینه داشته است.

زرداری همچنین بار دیگر از آمریکا خواست تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین را در اختیار پاکستان قرار دهد و گفت حملات چنین هواپیماهایی بر ستیزه گران در پاکستان، «همفکری ملی» درباره جنگ با تروریسم را تضعیف کرده است.

حملات هواپیماهای بدون سرنشین در افغانستان و پاکستان از ماه گذشته که یک بمب انداز انتحاری هفت کارمند سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا را در شرق افغانستان کشت، افزایش یافته است.

روز پنجشنبه یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان نیز در سخنانی در پارلمان از حملات هوایی انتقاد کرد و آنها را غیر سازنده نامید.

مقامات پاکستان آشکارا به حملات اعتراض می کنند، اما عقیده بر این است که آنها پنهانی با کوشش های آمریکا برای پیدا کردن هدف های ستیزه گران همکاری می کنند.

XS
SM
MD
LG