لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۱۳

۱۳ تن در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان کشته شدند


۱۳ تن در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان کشته شدند

مقامات اطلاعاتی در پاکستان می گویند در دو حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در نزدیکی مرز افغانستان، دست کم ۱۳ تن کشته شده اند.

به گفته آنها دو موشک روز چهارشنبه به یک مجتمع مظنون ستیزه گران در منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی برخورد کرد و هفت تن کشته شدند. ساعتی بعد، مقامات می گویند دومین حمله به این مجتمع صورت گرفت و پنج نفر از کسانی که سرگرم بیرون کشیدن اجساد از زیر آوار ناشی از حمله اولیه بودند کشته شدند.

وزیرستان شمالی قرارگاه شبکه حقانی متحد طالبان و پناهگاهی برای رزمندگان طالبان تلقی می شود.

در این میان، پلیس پاکستان می گوید یک بمب گذار انتحاری در حمله ای در کشمیر پاکستان دست کم ۴ سرباز را کشت و نزدیک به ۱۳ نفر را مجروح کرد.

رییس پلیس منطقه می گوید انفجار روز چهارشنبه در یک پادگان نظامی در نزدیکی شهر «راوالاکوت» روی داد. مهاجم بمب را هنگامی که گاردها او را در ورودی پادگان متوقف، منفجر کرد.

چنین خشونتی در کشمیر پاکستان نادر است، هر چند که طی هفته گذشته یک بمب گذار انتحاری به یک مسجد متعلق به شیعیان در مظفر آباد پایتخت منطقه ای حمله کرد و دست کم ۱۹ تن را کشت.

رهبر حزب حاکم در کشمیر می گوید امکان دارد منطقه خشونت بیشتری را تجربه کند زیرا ستیزه گران ممکن است برای فرار از حملات پاکستان در نقاط دیگر، به آن منظقه تغییر جهت داده باشند. مقامات ارشد پاکستان در کشمیر حمله به پادگان ها را محکوم کرد و گفت سربازان پاکستانی چنین حملاتی را تحمل نخواهند کرد. سفیر آمریکا در پاکستان نیز بمب گذاری را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG