لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

شمار کشته شدگان حمله تروریستی در شمال غربی پاکستان به ۱۰۰ تن نزدیک شد


از زیر آوار یک مجتمع ورزشی در شمال غربی پاکستان، که در یک حمله انتحاری در روز جمعه ویران شد، اجساد بیشتری بیرون کشیده می شود و شمار کشته شدگان به دست کم ۹۵ تن بالا رفته است.

مقامات هشدار می دهند در حالی که عملیات جستجو برای یافتن بازماندگان برای دومین روز ادامه دارد، احتمال می رود بر شمار قربانیان افزوده شود.

به گفته پلیس، بمب انداز انتحاری یک خودرو بمب گذاری شده را به میان جمعیتی که برای تماشای مسابقه والیبال در ورزشگاهی در شهر «لاکی ماروات» جمع شده بودند راند و آنرا منفجر کرد.

انفجار خانه های نزدیک را درهم کوبید و به مسجدی که در آن ریش سفیدان قبیله ای جلسه ای تشکیل داده بودند آسیب رساند پلیس می گوید آن جلسه هدف مورد نظر مهاجم بود.

برخی از مقامات نسبت به کمبود تاسیسات و امکانات پزشکی در «لاکی ماروات» ابراز نگرانی کرده اند. پزشکان از نواحی اطراف برای کمک به درمان بیش از ۱۰۰ مجروح به محل رفته اند.

مسئولیت حمله را تا کنون کسی بر عهده نگرفته است، اما رییس پلیس منطقه به صدای آمریکا گفت بمب گذاری احتمالا یک حمله انتقامی علیه ساکنان محل بود که یک نیروی میلیشا برای نبرد با شورشان طالبان تشکیل داده اند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در بیاینه ای گفت ایالات متحده این حمله را بشدت محکوم می کند و به حمایت از پاکستان در کوشش برای نبرد با افراط گرایی خشن و تقویت دمکراسی ادامه خواهد داد.

کلینتون گفت تروریست ها مدارس، بازارها و مساجد را هدف گرفته اند و اینک به یک مسابقه والیبال حمله می کنند. او گفت ایالات متحده از پاکستان در تلاش بوجود آوردن «آینده ای آزاد از ترس و ارعاب» پشتیبانی می کند.

XS
SM
MD
LG