لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ایران ۲۳:۵۸

در حمله انتحاری به ورزشگاهی در پاکستان ۸۸ تن کشته شدند


شمار کشته شدگان حمله یک بمب انداز انتحاری به یک ورزشگاه شلوغ در شمال غربی پاکستان به دست کم ۸۸ تن افزایش یافته است.

بگفته پلیس در این حمله که روز جمعه در استان سرحد شمال غربی صورت گرفت، بمب انداز یک خودرو پر از مواد منفجره را، در حالی که حدود ۲۰۰ نفر برای تماشای مسابقه والیبال جمع شده بودند، به داخل جمعیت برد و آنرا منفجر کرد.

تحقیقگران می گویند انفجار ده ها نفر، از جمله کسانی را که در مسجدی در نزدیگی ورزشگاه جمع شده بودند، زخمی کرد.

انفجار همچنین موجب فروریختن خانه های نزدیک شد، و عده ای در زیر آوار بدام افتادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از رییس پلیس محل می گوید ناجیان مجروحین و نیز اجساد سه نفر را که در زیر آوار کشته شدند، بیرون کشیده اند.

انفجار در شهر «لاکی مروات»، در نزدیکی مناطق قبیله ای وزیرستان شمالی و جنوبی روی داد. در آنجا ارتش پاکستان به هجومی علیه ستیزه گران دست زده است، و آنها با بمب گذاری و تیراندازی در سراسر کشور در مقام تلافی برآمده اند.

در نقطه ای دیگر، مقامات امنیتی پاکستان می گویند در دومین حمله
یک هواپیمان بدون سرنشین آمریکا ظرف چند روز، دست کم سه ستیزه گر کشته شدند.

به گفته مقامات، هواپیما روز جمعه موشکی بسوی اتومبیلی که در منطقه وزیرستان شمالی، در نزدیکی مرز افغانستان در حرکت بود، پرتاب کرد.

مقامات و شاهدان گفتند ستیزه گران بعدا محل انفجار را محاصره کردند و اجساد سوخته شده را از میان لاشه اتومبیل بیرون کشیدند.

خبرگزاری رویترز می گوید سال گذشته آمریکا به دست کم ۵۹ حمله هواپیماهای بی سرنشین علیه ستیزه گران مظنون در مناطق مرزی شمال غربی پاکستان دست زد و بیش از ۴۰۰ تن را کشت.

در رویدادی جداگانه، مقامات می گویند در انفجار یکی بمب کنار جاده ای در منطقه باجور در روز جمعه، یک رهبر قبیله ای ضد طالبان و چهار نفر دیگر کشته شدند.

XS
SM
MD
LG