لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۲۳:۲۸

تعدادی از کارمندان سازمان ملل متحد در پاکستان جابجا می شوند


تعدادی از کارمندان سازمان ملل متحد در پاکستان جابجا می شوند

سازمان ملل متحد می گوید دست کم ۲۰ درصد کارمندان بین المللی خود در پاکستان را بدلیل نگرانی های امنیتی موقتا تغییر مکان می دهد.

سخنگوی سازمان ملل متحد می گوید کارمندان یا کشور را ترک خواهند کرد یا به نواحی امن تر منتقل خواهند شد. خبرگزاری های به نقل از او و یک کارمند سازمان در پاکستان می گویند اقدامات تغییر مکان حدود شش ماه طول خواهد کشید.

در سال ۲۰۰۹ حداقل ۱۱ کارمند سازمان ملل متحد در پاکستان کشته شدند، از جمله پنج نفر که درانفجار بمبی در اداره مرکزی برنامه جهانی غذا در اسلام آباد جانسپردند.

روزنامه وال استریت جورنال می گوید فقط کارمندان «غیراساسی» منتقل می شوند و جابجایی آنها برکوشش هایی که برای کمک به آوارگان جنگ بین ارتش پاکستان و ستیزه گران جریان دارد تاثیر نخواهد داشت.

در این میان، نیروهای امنیتی پاکستان به بیمارستانی در منطقه وزیرستان جنوبی که ستیزه گران از آن استفاده می کنند حمله کردند و دست کم چهار رزمنده خارجی را کشتند.

مقامات گفتند نیروها همچنین بیش از ۲۰ ستیزه گر مظنون را در «وانا»، شهر اصلی منطقه که قرارگاه طالبان پاکستانی تلقی می شود، دستگیر کردند.

روز چهارشنبه، سخنگوی جناح اصلی طالبان در پاکستان، مسئولیت حمله روز دوشنبه به مراسم مذهبی شیعیان در شهر کراچی را بر عهده گرفت و هشدار داد که حملات بیشتری در روزهای آینده صورت خواهد گرفت.

اما روز پنجشنبه، یک سخنگوی دیگر طالبان هرگونه مسئولیتی در حمله را تکذیب کرد.

XS
SM
MD
LG