لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۲

نفتکش های ناتو در شمال پاکستان به آتش کشیده شدند


نفتکش های ناتو در شمال پاکستان به آتش کشیده شدند
نفتکش های ناتو در شمال پاکستان به آتش کشیده شدند

مردان مسلح در پاکستان روز چهارشنبه ٢٥ نفتکش را آتش زدند. در کمتر از یک هفته این ششمین حمله به خود روهای حامل تدارکات برای نیروهای ناتو در افغانستان است.

مقامات می گویند مهاجمان با اتومبیل به حدود ٤٠ خود رو تدارکاتی ناتو و نفتکش در محوطه ای در حومه شهر کویته نزدیک شدند، و نفتکش ها را به آتش کشیدند.

رسانه های محلی گزارش می دهند طالبان پاکستانی مسئولیت حمله را بر عهده گرفته است.

حملات به نفتکش های ناتو پس از آن آغاز شد که پاکستان گذرگاه مرزی «تورخوم» در منطقه عشایری خیبر را بست- این کار در پی حمله یک هلیکوپتر ناتو که پاکستان می گوید سه سرباز آنرا کشت، صورت گرفت.

نفتکش هایی که در نزدیکی کویته منهمدم شدند از راه تدارکانی جداگانه ای استفاده می کردند و قرار بود از طریق گذرگاه مرزی چامان وارد افغانستان شوند.

انتظار می رود وزارت امور خارجه آمریکا گزارشی در باره حمله ناتو منتشر کند. فرماندهی ناتو در کابل تایید می کند که هلیکوپتر در حالی که در تعقیب شورشیان بود از مرز پاکستان گذشت. اما مقامات آمریکایی می گویند خدمه هلیکوپتر بر این باور بودند که سربازان پاکستانی بطرف آنها تیراندازی می کنند و برای دفاع از خود به آتش پاسخ دادند.

در این میان، در شمال غربی پاکستان ، مقامات نظامی می گویند روز چهارشنبه سه ستیزه گر در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین امریکا کشته شدند.

XS
SM
MD
LG