لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۸

به یک نفتکش دیگر ناتو در پاکستان حمله شد


به یک نفتکش دیگر ناتو در پاکستان حمله شد
به یک نفتکش دیگر ناتو در پاکستان حمله شد

مقامات پاکستان می گویند به یک نفتکش دیگر حامل سوخت برای سربازان در افغانستان در شمال غربی کشور حمله شده است.

بگفته مقامات، بمبی که در زیر نفتکش کار گذاشته شده بود، روز سه شنبه در نزدیکی گذرگاه مرزی منطقه عشایری خیبر منفجر شد. در مورد تلفات گزارشی منتشر نشده است.

از هفته گذشته، دست کم پنج حمله علیه کاروان های تدارکاتی ناتو صورت گرفت و طالبان مسئولیت دو حمله را قبول کرده است.

کامیون ها همچنان در گذرگاه مرزی «تورخوم» صف کشیده اند. پاکستان گذرگاه را پنجشنبه گذشته، در پی یک حمله هوایی مرزی ناتو، که پاکستان می گوید موجب مرگ سه سرباز آن در منطقه «کورام» شد، بست. مقامات پاکستان یادآور شده اند آنها گذرگاه را به دلایل امنیتی بستند .

در واشنگتن، سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه به خبرنگاران گفت ایالات متحده برای بازگشائی دوباره گذرگاه با دولت پاکستان کار می کند. او تکرار کرد که بستن گذرگاه و حملات به نفتکش ها بر توانایی ارتش برای رساندن تدارکات به سربازان در افغانستان تاثیر نداشته است.

هجوم های اخیر مرزی ناتو و افزایش حملات هواپیماهای بدون سرنشین که بر فراز پاکستان پرواز می کنند، بر تنش بین نیروهای بین المللی و اسلام آباد افزوده است.

سخنگوی پنتاگون گفت در مناسبات روزانه بین پاکستان و آمریکا گاهی عقب گردهایی وجود داشته است، اما روابط ارتش های دو کشور همانند همیشه نیرومند بوده است.

جدید ترین حمله موشکی مظنون آمریکا روز دوشنبه در منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی پاکستان روی داد. مقامات می گویند هشت ستیزه گر، از جمعه پنج تبعه آلمان، کشته شدند.

وزارت امور خارجه آلمان می گوید در باره گزارش های حمله هواپیمای بدون سرنشین تحقیق می کند، اما هنوز اطلاعی دریافت نکرده است.

XS
SM
MD
LG