لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

کشف جسد روزنامه نگار پاکستانی ناپدید شده


کشف جسد روزنامه نگار پاکستانی ناپدید شده
کشف جسد روزنامه نگار پاکستانی ناپدید شده

جسد یک خبرنگار پاکستانی که از روابط احتمالی ارتش پاکستان و سازمان القاعده نوشته بود، کشف شد. روز یکشنبه اعلام شد که او ناپدید شده است.

سید سلیم شهزاد، برای روزنامه آسیا تایمز آنلاین، مستقر در هنگ کنگ و خبرگزاری ایتالیایی کرونوس بین الملل گزارش تهیه می کرد.

وابستگان سلیم شهزاد می گویند جسد وی، در حدود ۲۰۰ کیلومتری اسلام آباد، پایتخت پاکستان و در منطقه مندی بهاالدین، واقع در ایالت پنجاب کشف شد.

پلیس می گوید نشانه ای از شکنجه بر جسد شهزاد وجود ندارد.

سلیم شهزاد ۴۰ ساله، پدر سه فرزند، آخرین بار روز یکشنبه هنگام خروج از منزلش در اسلام آباد برای شرکت در یک مصاحبه تلویزیونی دیده شد.

شهزاد اخیرا پس از حمله مرگبار ۲۲ ماه مه شبه نظامیان به یک مقر دریایی پاکستان در کراچی، در مقاله ای درباره روابط احتمالی القاعده و نیروی دریایی پاکستان نوشته بود.

این حمله که دفع آن از سوی ارتش ۱۸ ساعت طول کشید، باعث خجالت زدگی بیشتر ارتش پاکستان شد که پیشتر نیز به دلیل عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در ابت آباد که به کشته شدن بن لادن انجامید، سرزنش شده بود.

علی حسن، یک پژوهشگر سازمان دیده بان حقوق بشر در پاکستان پیشتر بطور قطع گفته بود شهزاد توسط سازمان اطلاعاتی پاکستان بازداشت شده است.

علی حسن گفته بود شهزاد از تهدیدهایی که از سازمان اطلاعاتی پاکستان دریافت کرده است، او را مطلع کرده بود.

مسئولان اطلاعاتی و ارتش پاکستان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده اند.

یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان از مرگ شهزاد ابراز تاسف کرد و دستور تحقیق فوری در این خصوص را صادر کرده است.

XS
SM
MD
LG