لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۷

در حملات هواپی پاکستان ۴۵ تن کشته شدند


جت های جنگنده پاکستان یک موضع ستیزه گران در کمربند عشایری ناآرام در شمال غربی کشور، در امتداد مرز افغانستان را بمباران کرده اند.

مقامات پاکستان و ستیزه گران حمله را که روز شنبه در دره تیراه، در ناحیه قبیله ای خیبر صورت گرفت تأیید کردند. خبرها حاکی است دست کم ۴۵ تن کشته شدند.

خیبر مسیر اصلی حمل تدارکات برای سربازان ناتو در افغانستان است. ستیزه گران مسئول حملات پیاپی به کاروان های ناتو که از منطقه می گذرند شناخته می شوند.

ارتش پاکستان اخیرا بر حملات خود در خیبر و منطقه اورکزی شدت بخشینده است. مقامات می گویند در نبرد ها تا کنون بیش از ۳۰۰ ستیزه گر کشته شده اند.

در رویدادی جداگانه، وزیر کشور پاکستان گفت دختری که در اوایل هفته پیش در خارج از خانه ای در کراچی رها شد، فرزند یک دانشمند پاکستانی تحصیل کرده آمریکا، که به کوشش برای کشتن آمریکاییان محکوم شده، شناشایی شده است.
وزیر کشور گفت آزمایش های دی ان ای هویت فاطمه صدیقی ۱۲ ساله را تایید کرد. مادر او، عفیفه صدیقِی، در ماه فوریه در تیراندازی بسوی پرسنل آمریکایی در افغانستان در سال ۲۰۰۸، در حالی که تحقیقگران می خواستند از وی بازجویی کنند، گناهکار شناخته شد.
عفیفه صدیقی و سه فرزندش در سال ۲۰۰۳ ناپدید شدند. او پنج سال بعد همراه با یکی از پسرانش در افغانستان ظاهر شد. هنوز معلوم نیست پسر دیگر او در کجا بسر می برد.

XS
SM
MD
LG