لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۰

کمیسیون حقوق بشر پاکستان: اقلیت های مذهبی با حمله روبرو هستند


گروهی از فرقه احمدی در حال دفن یکی از اعضای فرقه خود
گروهی از فرقه احمدی در حال دفن یکی از اعضای فرقه خود

گروه اصلی طرفدار حقوق بشر در پاکستان می گوید دولت قادر نیست از شهروندان خود، به ویژه اقلیت های مذهبی، حفاظت کند.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان در گزارش سالیانه خود که روز پنجشنبه منتشر کرد، احزاب سیاسی اصلی کشور را متهم می کند که مایل نیستند از اقلیت های مذهبی، حتی در حالی که زیر حملات فزاینده قرار دارند، حفاظت کنند.

کمیسیون می گوید ۹۹ تن از کسانی که سال پیش در خشونت بین جوامع رقیب مسلمان کشته شدند، اعضای فرقه احمدی بودند. دولت پاکستان رسما اعلام کرده است که احمدی ها مسلمان نیستند، در حالی که بسیاری از مسلمانان آنان را مرتد تلقی می کنند.

گزارش همچنین آژانس های امنیتی پاکستان را متهم می سازد که حقوق مردم را اغلب، از جمله از طریق قتل های فراقانونی، نقض می کنند.

پیشتر در اوائل مارس، وزارت امور خارجه آمریکا در سی و پنجمین گزارش سالانه خود درباره وضعیت حقوق بشر در سراسر جهان، مشخصا از پاکستان نام برد.

مقامات آمریکایی از قوانین سخت علیه کفر گویی و قتل دو شخصیت سیاسی برجسته پاکستان در سال جاری، که خواهان اصلاح قوانین بودند، ابراز تاسف کردند.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا همچنین نیروهای امنیتی پاکستان را متهم می سازد که اغلب با مصونیت عمل می کنند و به ۷۲ مورد مرگ غیر نظامیان در پی برخورد با پلیس و ۱۶۸ مرگ در زندان ها در سال گذشته استناد می کند.

XS
SM
MD
LG