لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۷

دو سرباز پاکستانی در انفجار بمب کشته شدند


دو سرباز پاکستانی در انفجار بمب کشته شدند
دو سرباز پاکستانی در انفجار بمب کشته شدند

در انفجار یک بمب در کنار جاده ای در امتداد مرز پاکستان با افغانستان، دو سرباز پاکستانی جان سپردند و حدود ۱۵ نفر زخمی شدند.

مقام ها در پاکستان می گویند ستیزه جویان ناشناس بمب را بامداد سه شنبه در نزدیکی یک خودرو نظامی در منطقه وزیرستان شمالی منفجر کردند.

هیچ گروهی مسئولیت حمله را تاکنون بر عهده نگرفته است. وزیرستان شمالی پناهگاهی برای جنگجویان طالبان افغان و پاکستانی تلقی می شود.

انفجار بمب کنار جاده ای جدیدترین رویداد در سلسله حمله ها در نزدیکی مرز افغانستان - پاکستان است که بر تنش بین دو کشور افزوده است.

مقام های پاکستانی روز دوشنبه گفتند ده ها ستیزه جوی طالبان از افغانستان وارد شمال غربی پاکستان شدند و به یک پاسگاه نظامی حمله کردند. پیش از آن که نیروهای پاکستان آنان را به افغانستان عقب برانند، یک سرباز و دست کم دو ستیزه جو کشته شدند.

مقام های افغان می گویند ارتش پاکستان منظما روستاهایی را در منطقه مرزی کوهستانی دور افتاده افغانستان گلوله باران می کند. حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان به ناتو و پاکستان شکایت کرده که به تازگی ۴۷۰ راکت پاکستانی در افغانستان فرود آمده و دها غیر نظامی را کشته است.

در همین حال، ارتش پاکستان می گوید به هجوم هوایی و زمینی در منطقه قبیله ای کورام در مرز افغانستان ادامه می دهد و سعی دارد این منطقه را از ستیزه جویان پاک کرده و جاده ای را که بخش های علیا و سفلای ناحیه را به یکدیگر وصل می کند بازگشایی کند.

XS
SM
MD
LG