لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۰

در حمله جت های جنگی پاکستان به مواضع طالبان ۱۷ تن کشته شدند


در حمله جت های جنگی پاکستان به مواضع طالبان ۱۷ تن کشته شدند
در حمله جت های جنگی پاکستان به مواضع طالبان ۱۷ تن کشته شدند

مقامات پاکستانی می گویند جت های جنگنده، روز یکشنبه مواضع شبه نظامیان را در نزدیکی مرز افغانستان بمباران کردند که طی آن دست کم ۱۷ شبه نظامی مظنون کشته شدند.

به گفته مقامات مسئول در پاکستان، عملیات خانه های امن طالبان در منطقه قبیله ای «اوراکزای» را هدف گرفته بود که گفته می شود مورد استفاده فرماندهان محلی است.مشخص نیست که در این حمله رهبران ارشد شبه نظامیان نیز کشته شده باشند.

هفته گذشته موجی از حملات انتحاری در پاکستان رخ داد که باعث کشته شدن دست کم ۸۱ نفر شد.

یک حمله انتحاری در شهر شرقی لاهور ۱۳ تن را کشت، و دو بمب انتحاری نیز در شهر لاهور در شمال شرقی افغانستان یک کاروان نظامی را هدف قرار داد و دست کم ۵۵ نفر را به کشتن داد. همچنین ۱۳ تن در انفجار انتحاری روز یکشنبه در دره سوات، کشته شدند.

شبه نظامیان طالبان مسئولیت حملات را برعهده گرفته اند.

در خشونتی دیگر روز یکشنبه پلیس گفت در جنوب غربی بلوچستان، شبه نظامیان مظنون به یک تانکر نفت متعلق به ناتو حمله کردن اما بمب درست منفجر نشد و فقط نفت به بیرون از تانکر ریخت. در این حادثه یک نفر نیز مجروح شد.

پلیس می گوید این حادثه در شهر مرزی چمن در امتداد مسیر مهمی که ناتو از آن برای تحویل دادن تدارکات به نیروهایش در افغانستان استفاده می کند، اتفاق افتاد.

شبه نظامیان می گویند بمب گذاری این حنلات به تلافی عملیات نظامی دولت علیه طالبان در مناطق قبیله ای نشین است.

سخنگوی طالبان روز شنبه گفت حملات بیشتری انجام خواهد شد مگر اینکه ارتش پاکستان به حملات خود در مناطق قبیله نشین پایان دهد.

XS
SM
MD
LG