لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

۱۲ تن در حمله انتحاری در پاکستان کشته شدند


۱۲ تن در حمله انتحاری در پاکستان کشته شدند
۱۲ تن در حمله انتحاری در پاکستان کشته شدند

در پاکستان ، در یک حمله انتحاری علیه دفتر سازمان امنیت و اطلاعات در شهر مولتان، ۱۲ تن کشته شدند. این جدیدترین رویداد در سلسه حملات ستیزه گران است که موجب مرگ ۷۰ تن از روز دوشنبه شده است.

به گفته پلیس، در حمله روز سه شنبه گروهی از مهاجمان شرکت داشتند که پیش از منفجر کردن اتومبیل خود با تیراندازی و راکت یک پاسگاه پلیس را زیر آتش گرفتند.

این حمله در حالی روی داد که رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، از افغانستان دیدن می کرد. گیتس در جریان پرواز به کابل به خبرنگاران گفت حملات اخیر ستیزه گران در پاکستان ایجاب می کند پاکستان نیروی بیشتری را علیه ستیزه گران به کار گیرد.

او گفت ایالات متحده می خواهد در این نبرد پیروز شود و حمایت نظامی خود را به سرعتی که پاکستانی ها آماده باشند قبول کنند توسعه خواهد داد.

روز دوشنبه، در انفجارهای دوگانه در بازار شلوغی در شهر لاهور در شمال شرقی پاکستان دست کم ۴۸ تن کشته شدند.

در پیشاور، مرکز ایالت سرحد شمال غربی، یک بمب گذار انتحاری خود را در خارج از دادگاهی منفجر کرد و ۱۰ تن را کشت.

در رویدادی جداگانه، مقامات امنیتی پاکستان می گویند بامداد سه شنبه در حمله یک هواپیمای بی سرنشین، که به آمریکا نسبت داده می شود، دست کم سه تن کشته شدند.

در این میان، سفارت آمریکا در پاکستان روز سه شنبه در بیانیه ای موج اخیر خشونت را محکوم کرد و گفت حملات ستیزه گران بر «ماهیت غیر انسانی تروریسم تاکید می گذارد.» آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان، نیز حملات اخیر را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG