لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۶

تجمع معترضان ائتلاف «اشغال رؤيا» در آمريکا


تجمع معترضان ائتلاف «اشغال رؤيا» در آمريکا
تجمع معترضان ائتلاف «اشغال رؤيا» در آمريکا

روز دوشنبه، سالگرد تولد مارتين لوتر کينگ، رهبر جنبش مدنی در آمريکا، برگزار شد. اما، گروهی از فعالان حقوق مدنی با پيوستن به جنبش اشغال وال استريت، ائتلافی به نام «اشغال رؤيا» تشکيل داده اند.

چند صد تن از فعالان اين ائتلاف جديد که خود را اشغال رويا نامگذاری کرده اند، در مقابل دفاتر بانک مرکزی آمريکا در شهرهای مختلف، تجمع کردند.

اين اتئلاف که از فعالان حقوق مدنی و فعالان جنبش وال استريت تشکيل شده است، ضمن تجليل از مارتين لوتر کينگ، خواستار برقراری عدالت اقتصادی است.

استيون اسميت، يکی از فعالان اين جنبش، هدف از تشکيل اين ائتلاف را تجليل از مارتين لوتر کينگ و ادامه راه او می داند. اشغال رويا از ائتلاف جنبش اشغال وال استريت و يک کشيش مشهور سياه پوست متشکل شده است. تجمع اعتراضی اين گروه در روز تجليل از مارتين لوتر کينگ در ۱۳ شهر آمريکا برگزار شد.

ائتلاف «اشغال رويا» سه خواست دارد: افزايش کمک های مالی فدرال برای آموزش دانشگاهی، توقف حراج خانه هايی که در پرداخت اقساط خود تاخير کرده اند و يک کمک صد ميليارد دلاری توسط بانک های وال استريت برای ايجاد اشتغال و سرمايه گذاری در سطح محلات.

کشيش «جمال برايانت» از مردم می خواهد پول های خود را به جای بانک های بزرگ در بانک های کوچک و صندوق های اعتباری نگهداری کنند. او می گويد اين اقدام به جای سوددهی به وال استريت، به توسعه اقتصادی در سطح محلات کمک خواهد کرد.

کشيش برايانت گفت: ما می خواهيم سرمايه ها را به بانک های کوچک و صندوق های اعتباری و بانک های متعلق به اقليت ها سرازير کنيم که بتوانند برای خواست های مردم هزينه کنند. آمريکا هنوز آن انقلاب اقتصادی را که در آينده رخ خواهد داد، در تاريخ خود تجربه نکرده است.

کشيش برايانت، به جمعيت اعتراضی در شهر واشنگتن، گفت: يکی از خواست های مارتين لوتر کينگ قبل از ترورش در سال ۱۹۶۸، سازماندهی فعاليتی برای مردم فقير بود. او می خواست بر ايجاد اشتغال، درآمد و مسکن برای فقرا فعاليت کند.

برايانت می گويد ۴۰ سال پس از مارتين لوتر کينگ اين مشکلات هنوز مطرح است.

XS
SM
MD
LG