لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

بازرسی چادرهای جنبش اشغال در شهر واشنگتن


بازرسی چادرهای جنبش اشغال در شهر واشنگتن
بازرسی چادرهای جنبش اشغال در شهر واشنگتن

دومين محل تجمع شرکت کنندگان در جنبش اشغال در شهر واشنگتن دی سی با بازرسی افراد گارد سازمان ملی پارکهای آمريکا روبرو شد.

چادرهای شرکت کنندگان در دومين مرکز تجمع شرکت کنندگان در جنبش اشغال، در ميدان فريدوم پلازای شهر واشنگتن دی سی آمريکا روز يکشنبه برای يافتن وسايل غيرقانونی مورد بازرسی افراد گارد پارکهای ملی آمريکا، قرار گرفت.

مأموران سازمان پارکها ظاهراً در اقدامی تحت عنوان يک بازرسی ساده جهت اطمينان يافتن از نبود کالاهای غيرقانونی و خطرناک؛ وسايل خواب، پوشاک و ساير لوازم معترضان را مورد بازرسی، قرار دادند.

آن تعداد از چادرهايی که به نظر می رسيد صاحبانشان قانون را رعايت نکرده اند، با رنگ نارنجی علامتگذاری شدند.

مأموران از معترضان خواستند تخته های چوبی را از چادرهايشان، بيرون ببرند.

به موجب قوانين سازمان ملی پارکهای آمريکا، اردو زدن در زمينهای فدرال که به منظور اردوگاه تفريحی طراحی نشده اند، ممنوع است. طبق قانون پارکهای عمومی آمريکا، استفاده از چادر و ساير وسايل برای برگزاری اعتراضات و اجتماعات بطور موقت آزاد است، اما استفاده از وسايل خواب در پارکها مجاز نيست.

سخنگوی پليس پارکها می گويد، اغلب تظاهرکنندگان با پليس همکاری داشتند. و تنها يک نفر در روز يکشنبه دستگير شده است. اما محل تجمع شرکت کنندگان در جنبش اشغال در شهر واشنگتن دی سی آمريکا روز شنبه تعطيل شد و ۶ نفر از معترضان دستگير شدند.

پليس ضدشورش آمريکا روز جمعه با استناد به قانون منع تجمع در ميادين عمومی يکی از مراکز تجمع معترضان جنبش موسوم به اشغال را در حوالی کاخ سفيد در شهر واشنگتن دی سی، تعطيل کرد.

معترضان جنبش اشغال از اوايل ماه اکتبر گذشته در اعتراض به فاصله روزافزون طبقاتی، انباشت سرمايه در دست تعداد محدودی از سرمايه داران، و به گفته آنها نظام مالياتی ناعادلانه و در جهت منافع سرمايه داران، در اين ميدان اردو زده بودند. پليس می گويد در جريان بستن اين مرکز، تلفات جانی به بار نيامد، اما ۶ نفر دستگير شدند.

مسئولان پارک ملی تا کنون بارها به معترضان هشدار داده بودند که برای رعايت قانون منع تجمع در پارکهای عمومی، ميدان مک فيرسون و پلازا فريدوم را که هر دو چند خيابان بيشتر تا کاخ سفيد فاصله ندارند، هر چه زودتر تخليه کنند.

بسياری از چادرها و وسايل خواب با نظارت مأموران پليس از ميادين جمع آوری شدند. اما برخی از معترضان می گفتند وسائل خود را به پياده روها، پناهگاههای عمومی، کليساها و اماکن ديگر منتقل خواهند کرد.

تعداد زيادی از اعضای کنگره و مسئولان شهر از تجمع معترضان جنبش اشغال در ميدان مک فيرسون، به خاطر شلوغی و هزينه ساز بودن، بالا بردن هزينه گشت پليس و جذب سنجاب و موش، شکايت دارند.

جنبش اشغال در شهر واشنگتن دی سی به واسطه نزديکی به محوطه و ساختمان کاخ سفيد کانون توجه رسانه های خبری است.

XS
SM
MD
LG