لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

وضعيت معترضان اشغال وال استريت در پارک زکاتی نيويورک


معترضين اشغال وال استريت در نيويورک، می گويند به رغم اقدام پليس برای جلوگيری از تجمع معترضين در چند شهر آمريکا، به تجمع اعتراضی خود در پارک زکاتی ادامه خواهند داد.

تجمع معترضين در پارک زکاتی در منهتن نيويورک به نظر صلح آميز می آيد. وقتی از معترضين جنبش اشغال وال استريت در خصوص اخبار سرکوب معترضين در شهر اکلند در ايالت کاليفرنيا و شهر پورتلند در ايالت اورگان توسط پليس سوال می شود، با عصبانيت و نگرانی عکس العمل نشان می دهند.

يکی از حاميان جنبش اشغال وال استريت بنام بنجويا می گويد: من هيچ توجيهی برای جلوگيری از اعتراض های صلح آميز، نمی بينم. جنبش اکلند اساساً يک اعتراض صلح آميز است.

بنجويا به صورت آزاد در کار توسعه و ساخت وب سايت کار می کند. او هفته ای يک بار به پارک زکاتی می آيد و با دوچرخه توليد برق، برای باطری اتومبيل ها، پا می زند. اين باطری ها برق چادرهای معترضين در اين پارک را تامين می کنند.

ناتالی استيو که هفته ها در اين پارک اردو زده اميدوار است پليس نيويورک از وقايع اکلند درس خوبی گرفته باشد و می گويد: به نظر می رسد پليس اکلند به هدف های خود نرسيد، زيرا تعداد بيشتری از مردم بعد از سرکوب اين جنبش با عزم راسخ تری به آن پيوستند.

ناتالی می افزايد: بايد به اعتراض های اين جنبش گوش داد. مشخص است که تلاش برای سرکوب اين جنبش بيفايده است. زيرا اين جنبش بيان يک نيروی عمده است که لازم است به خواستهای آن توجه شود.

معترضين در نيويورک نگرانند که پليس برای خروج آن ها از پارک زکاتی اقدام کند؛ بااين حال، تصميم گرفته اند به اعتراض های خود ادامه دهند.

جنبشی که از ماه سپتامبر سال جاری در نيويورک آغاز شد به آن چه تمرکز ثروت در دست عده ای محدود در آمريکا می خوانند، اعتراض دارند. در ميان طيف وسيعی از مسائل، آن ها با کمک های مالی دولت برای نجات بانک ها مخالفت دارند.

XS
SM
MD
LG