لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۱

درخواست جنبش اشغال وال استريت برای اعتصاب عمومی در روز کارگر به حقيقت نپيوست


درخواست جنبش اشغال وال استريت برای اعتصاب عمومی در روز کارگر به حقيقت نپيوست
درخواست جنبش اشغال وال استريت برای اعتصاب عمومی در روز کارگر به حقيقت نپيوست

فعالان جنبش اشغال وال استريت به مناسبت روز جهانی کارگر در چند شهر بزرگ آمريکا به خيابان ها ريختند. اما دعوت فعالان جنبش اشغال برای يک اعتصاب عمومی در اين روز از سوی مردم آمريکا بی جواب ماند.

فعالان جنبش اشغال وال استريت به رغم بارندگی شديد در شهر نيويورک تظاهرات کردند.

يکی از فعالين گفت: اگر پليس نيويورک نتواند جلوی ما را بگيرد، طبيعت هم نمی تواند. جلوی حقيقت را نمی توان گرفت.

تظاهرات کنندگان شهر نيويورک برای ابراز پيام اصلی جنبش اشغال به خيابان ها ريختند: اختلاف فزاينده در درآمدهای يک درصد از جمعيت آمريکا با ۹۹ درصد ديگر در اين کشور.

ديويد هاروی، استاد رشته مردم شناسی در دانشگاه نيويورک، پيام اصلی تظاهرات کنندگان را اينگونه تشريح کرد: شرايط بدين گونه است که قدرت پول در دست ما نيست. مردم، تنها قدرت ما هستند. تنها راه سياسی موجود برای ما، حضور در خيابان هاست. اين تنها قدرت ماست.

تظاهرات کنندگان از دستور پليس برای خروج از يکی از پل های اصلی شهر سرپيچی کردند. پليس دستکم ۴ تن را در اين ارتباط بازداشت کرد. تعداد ديگری از فعالان نيز در مناطق ديگر شهر بازداشت شدند.

تظاهرات کنندگان از فروشگاه ها و مدارس نيويورک خواستند دست به يک اعتصاب عمومی بزنند. ليزی استيل هارت، آرايشگر، که با پيام جنبش اشغال وال استريت همدردی می کند، می گويد: من قطعاً از آنهايی که از بيعدالتی های اقتصادی حرف می زنند ، پشتيبانی می کنم. اما به هيچ صورتی نمی توانم يک روز کار خود را تعطيل کنم.

فعالان اشغال به سوی بانک ها که آن ها را فاسد و حريص می خوانند، راهپيمايی کردند.

بسياری، با پيام اصلی جنبش وال استريت موافقند، اما درخواست آن ها برای يک اعتصاب عمومی در روز جهانی کارگر به حقيقت نپيوست.

XS
SM
MD
LG