لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

بازرس کل وزارت امنیت داخلی: مراکز مهاجرتی با ازدیاد جمعیت، بمب ساعتی است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بازرس کل «وزارت امنیت داخلی ایالات متحده» در گزارش تازه ای وضعیت مراکز مهاجرتی پر از جمعیت در ایالت تگزاس را هولناک و وخیم توصیف کرده است. مدیر ارشد یکی از این تاسیسات می گوید او نگران امنیت کارکنان خود است و اوضاع را یک «بمب ساعتی به کار افتاده» توصیف می کند.

در این گزارش که سه شنبه منتشر شد، تصاویری از مردم پشت قفس ها دراز کشیده بر روی زمین سیمانی، مردانی در اتاق انتظار، مردان و زنانی با ماسک های جراحی به صورت دیده می شوند که به دنبال جلب توجه عکاسان هستند.

در یکی از عکس ها ۸۸ مرد در اتاقی دیده می شوند که ۴۰ نفر ظرفیت دارد و یکی از آن ها بر روی مقوایی که به شیشه چسبانده، نوشته است: کمک.

در گزارش ذکر شده که بعضی از مهاجران تعمدا با جوراب ها و ملحفه هایشان سیفون توالت ها را از کار می اندازند تا شاید در زمان تعمیر بتوانند از قفس ها بیرون بروند.

به گزارش بازرس کل، امکانات بهداشت فردی اندک است. بسیاری از مهاجران بیمار هستند و در اثر ساندویچ هایی که به آن ها داده شده دچار یبوست شده اند.

بازرس کل از «وزارت امنیت داخلی» خواسته است با «اتخاذ تدابیری فوری از ازدیاد خطرناک جمعیت و بازداشت طولانی مدت کودکان و بزرگسالان در مرکز ریوگراند در تگزاس بکاهد».

منتقدان تا حدودی دولت ترامپ را مقصر این ازدیاد جمعیت در مراکز مهاجرتی می دانند، زیرا دولت حاضر نیست این مهاجران را آزاد کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG