لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۶

آمار بینندگان تلویزیونی مراسم اسکار به پایین‌ترین میزان خود رسید


آمار بینند‌گان تلویزیونی مراسم اهدای جوایز اسکار باز هم کاهش یافت و به پایین تر میزان خود در دهه‌های اخیر رسید.

به گزارش نشریه هنری «هالیوود رپورتر» یکشنبه گذشته به صورت میانگین نزدیک به ۲۴ میلیون نفر این مراسم ۳ ساعته را تماشا کردند که نسبت به سال گذشته حدود شش میلیون نفر کمتر است.

نود و یکمین دوره مراسم اسکار در سال ۲۰۱۹ نزدیک ۳۰ میلیون بیننده داشت که رقم قابل قبولی است و آکادمی اسکار امیدوار بود این روند صعودی را ادامه دهد.

این مراسم در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۲۷ میلیون بیننده داشت که کمترین تعداد بینندگان تاریخ اسکار بود؛ ولی مراسم امسال با حدود ۲۴ میلیون بیننده، رکورد قبلی را شکست.

تعداد بینندگان تلویزیونی را در رده‌های مختلف سنی سرشماری می‌کنند و این موضوع از نظر تجاری برای شبکه‌های پخش کننده مراسم و شرکت‌های بازرگانی صاحب تبلیغات اهمیت زیادی دارد.

یکی از نکات نگران کننده آمار امسال، کاهش تعداد بینندگان تلویزیونی در رده سنی ۱۸ تا ۴۹ سال است که مهمترین اهدف تبلیغات تلویزیونی هستند.

اما همزمان با کاهش بیننده‌های تلویزیونی، تماشاگران ویدئوهای این مراسم در فضای مجازی یا بازنشر کلیپ‌ها و گفتگو درباره اسکار در شبکه‌های اجتماعی بصورت قابل توجهی افزایش یافته است.

از طرف دیگر، علی رغم این افت چشمگیر، اسکار همچنان پربیننده‌ترین برنامه هنری در آمریکا است و با فاصله نسبتأ زیادی، مراسم اهدای جوایز گرمی یا گلدن گلوب را پشت سرگذاشته است.

XS
SM
MD
LG