لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۹

چشم انداز افول محبوبیت و ثروت اسکار پیستوریس


با وجودی که احتمال دارد محاکمه اسکار پیستوریس، قهرمان پارالمپیک آفریقای جنوبی ماه ها به طول بیانجامد اما افکار عمومی در مدت زمان بسیار اندکی در مورد این ورزشکار سرشناس کشور قضاوت کرده است.

در شرایطی که اسکار پیستوریس به ظن قتل دوست دختر خود در منزلش، در بازداشت پلیس آفریقای جنوبی به سر می برد، در مدت زمانی کمتر از چند ساعت یکی از شرکت های بزرگ و مهم آفریقای جنوبی که اسپانسر این ستاره معروف بود، چهره وی را از تبلیغات خود حذف کرده است. تعداد دیگری از شرکت های اسپانسر پیستوریس برای اظهارنظر در مورد تصمیم خود در مورد وی احتیاط به خرج داده اند.

نماینده اسکار پیستوریس نیز اعلام کرده است که شرکت این ورزشکار معروف در کلیه مسابقات آتی لغو شده است. او گفته است اسکار از هر پنج مسابقه ای که قرار بود از اواخر ماه مه در استرالیا، ایالات متحده، برزیل و بریتانیا برگزار شوند، محروم خواهد شد. انتظار می رفت شرکت در این مسابقات اسکار پیستوریس را از نظر جسمی برای رقابت های جهانی قهرمانی ماه اوت آماده کنند.

اگر سرنوشت اسکار پیستوریس نیز اندک شباهتی به دیگر ورزشکارانی همچون تایگر وود، لنس آرمسترانگ و او جی سیمسون داشته باشد که همچون او به دلایل مختلف و رسوایی های اخلاقی و اجتماعی از شهرت و محبوبیت افتادند، آینده مالی او تیره و تار به نظر می رسد.

پیستوریس در بین قهرمانان پارالمپیک سراسر جهان بیشترین درآمد را کسب می کند و بخش بزرگی از ثروت او از مسیر شرکت های معروف و عظیمی همچون «Oakley» و «Nike» بوده است. بنا به گزارش های منتشره شده او با عقد چنین قراردادهایی ۴̷٧ میلیون دلار ثروت اندوخته است.

پیت ون زیل، مدیر برنامه ها و نماینده اسکار پیستوریس دومین چهره ای خواهد بود که به دلیل سانحه قتل دوست دختر اسکار پیستوریس، بیشترین ضرر مالی را متحمل خواهد شد. مدیر برنامه اسکار پیستوریس که یکشنبه شب با اسکار پیستوریس در سلول او در بازداشتگاه پلیس دیدار کرده بود، از ذکر شرایط روحی و روانی وی خودداری کرد اما گفت این دونده که ویژگی های جسمی اش او را به شهرت و محبوبیت جهانی رساند، هنوز هواداران بسیاری دارد.
XS
SM
MD
LG