لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۹

پاکت های اعلام اسامی برندگان جوایز اسکارعوض می شود


پاکت های اعلام اسامی برندگان جوایز اسکارعوض می شود
پاکت های اعلام اسامی برندگان جوایز اسکارعوض می شود

امسال برای نخستین بار از پاکت ها و کارت هایی که به صورتی تازه و مخصوص «جوایز اسکار»، این رویداد مهم سینمایی طراحی شده اند برای اعلام اسامی برندگان این جوایزاستفاده خواهد شد.

از دوهفته پیش، آکادمی اهدای جوایز اسکار، «مارک فریدلند» یک طراح گرافیک ساکن لس آنجلس را استخدام کرده است تا پاکت های تازه حاوی نام برندگان این جوایز را طراحی کند. فریدلند بنیانگذار شرکت «مارک فریدلند کوتور کامیونیکیشن» می باشد که از داشتن مشتری های معروف در میان شخصیت های سرشناس هنری از جمله «اپرا وینفری» به خود می بالد.

فریدلند که برای این کارت ها از کاغذ رنگی کمانی آب طلا داده شده استفاده کرده است در این مورد به آسوشیتد پرس می گوید:«دست اندرکاران اهدای جوایز اسکار در طول هفتاد سال گذشته برای اعلام اسامی برندگان خود از پاکت های معمولی و سفیدی که در هرمغازه ای پیدا می شود استفاده کرده اند اما امسال برای اولین بار یک طرح نمادین و مخصوص این رویداد طراحی می شود.»

استیون باس، طراح صحنه برنامه اسکار امسال می گوید:«فکر و ایده یک پاکت که نام برنده جایزه اسکار را فاش می کند با کمی زرق و برق به جای یک پاکت سفید معمولی هم از لحاظ تماشاگرتلویزیونی قشنگ تر است وهم این که هیجان لحظات پیش از باز شدن این پاکت مهم را بیشتر می کند.»

فریدلند می گوید او سال هاست که از تماشای پاکت های سفید اسکار که هیچ نوع سلیقه و زیبایی در آن ها به کار گرفته نشده رنج می کشد. اما در حقیقت ایده گذاشتن اسامی برندگان در داخل یک پاکت مهرو موم شده هنگامی به اجرا گذاشته شد که فهرست نام برندگان، دریکی از سال های اهدای جوایز اسکار پیش از انجام مراسم برملا و در مطبوعات منعکس شد. هنوز مشخص نیست که این طرح تازه پاکت های جوایز اسکار بازهم تغییر پیدا خواهد کرد یا این که دست اندرکاران از همین طرح در سال های آینده نیز استفاده خواهند کرد.

فریدلند از طرح مجسمه اسکار به عنوان آستر پاکت مخصوص استفاده کرد است و از یک کارت خیلی ضخیم برای داخل آن که بر یک روی آن اسم برنده جایزه و پشت آن هم رده بندی که او در آن برنده شده نوشته شده است. روی این پاکت هم با مهرو موم قرمز و دو روبان کوچک تزئین خواهد شد و درنتیجه برای تماشاگران تلویزیونی هم وضوح بیشتری دارد ضمن آن که بازکردن آن بسیار آسان و درچند لحظه کوتاه انجام پذیر می باشد:«ما امیدواریم که این کارت ها به یک یادگاری از مراسم اسکار تبدیل بشه و برندگان آن را در کنار مجسمه طلائی خود محفوظ نگهدارند.»

اعضای آکادمی باید تا حدود یک هفته قبل از مراسم اهدای جوایز اسکار، آرای مخفی خود را به آکادمی بازگردانند. از آنجایی که تنها دو نفری که اسامی برندگان جوایز اسکار را می دانند دو حسابدار شرکت «پرایس واترهاوس کوپر» (شمارشگر آرا) هستند در نتیجه فریدلند و تیم طراحان او چیزی از هویت برندگان نمی دانند و ناچارند برای هریک از نامزدهای جوایز اسکار یک کارت برنده طراحی کنند.

فریدلند می گوید:«ما تمام این کارت هارو به شرکت حسابداری اسکار تحویل میدیم. وقتی که برنده ها جدول بندی شدند، اون ها خودشون کارت های اسامی برنده را جدا می کنند و توی پاکت می گذارند و درشو می بندند. پاکت ها بر حسب رده بندی های جوایز اسکار جدول بندی شده اند. اسم برنده هم توی آن قرار دارد و بعد پاکت رو مهر و موم می کنند و کارت های باقی مانده را هم ریش ریش می کنند و از بین می برند.»

توجهی که به پاکت حاوی اسامی برندگان جوایز اسکار شده است نشان می دهد که دست اندرکاران و تهیه کنندگان مراسم اهدای جوایز اسکارامسال برجنبه های نمایشی این مراسم و پخش زنده آن از تلویزیون توجه بیشتری پیدا کرده اند و در مجموع شوی تازه تر و سرگرم کننده تری را برای این تماشاگران در نظرگرفته اند.

هشتاد و سومین مراسمِ اهدایِ جوایزِ اسکار یکشنبه بیست و هفتمِ فوریه در هالیوود برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG