لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۹

رای گیری برای جوایز اسکار آغاز شد


رای گیری برای جوایز اسکار آغاز شد
رای گیری برای جوایز اسکار آغاز شد

روز دوشنبه ٢٧ دسامبر، برگه های رای گیری برای جوایز اسکار به بیش از ٢٧٥٥ تن از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی که اغلب آن ها را اعضای اتحادیه بازیگران سینما معروف به SAG تشکیل می دهند ارسال شد.

امسال درمیان دریافت کنندگان برگه آرای جوایز اسکار١٣٥ رای دهنده تازه نیزحضور خواهند داشت. «آکادمی علوم و هنرهای سینمایی» هرسال با دعوت از اعضای جدید خود از جمله «جان لاندو» تهیه کننده فیلم موفق «آواتار» به پروسه گزینش برندگان جوایز اسکار ابعاد تازه ای می بخشد.

آرای این رای دهندگان بایستی تا تاریخ ١٤ ژانویه ٢٠١١ به «آکادمی» برسد تا برای شمارش به کمپانی مخصوصی به نام «پرایس واترهاوس کوپر» Price Waterhouse Cooper ارسال شود. اسامی نامزدهای جوایز اسکار در روز٢٥ ژانویه طی مراسمی در هالیوود رسما اعلام شده و این جایزه روز ٢٧ فوریه به برندگان آن اهدا خواهد شد.

تعطیلات کریسمس و سال نو بهترین زمان سال برای رای دهندگان جوایز اسکار است که فرصتی چند روزه پیدا می کنند تا ضمن گذراندن تعطیلات خود در اماکن تفریحی چون «سان ولی»، «اسپن» (کلورادو) و «هونولولو»، فیلم هایی که از طرف«آکادمی» برای آن ها ارسال شده است را تماشا کنند.

فیلم هایی که مورد توجه منتقدین سینمایی، جشنواره های مختلف و دست اندرکارانی چون «اتحادیه بازیگران سینما» بوده است اغلب درصدر فهرست فیلم هایی هستند که این رای دهندگان پرمشغله برای تماشا انتخاب خواهند کرد. فیلم هایی چون «نطق پادشاه» و «شبکه اجتماعی».

برخی از فیلم های دیگر مثل «سوراخ خرگوش»Rabit Hole ساخته «جان کامرون میچل» که از نقدهای سینمایی مثبتی برخوردار شده اند اما دارای داستان هایی غم انگیز و ناراحت کننده هستند اغلب از قلم می افتند و یا از آخرین فیلم هایی خواهند بود که رای دهندگان اسکار میل به تماشای آن ها پیدا می کنند. این فیلم نیز چون فیلم تازه «الحاندرو گانزالس ایناریتو» به نام «بیوتیفول» با شرکت ستاره پرطرفدار آن «حاویه باردم» به ویژه در دوران عید کریسمس نتوانست تماشاگران سینما را به خود جذب کند. از دیگر فیلم هایی که احتمال تماشای آن توسط رای دهندگان اسکار کم تر از فیلم های دیگراست باید از«١٢٧ ساعت» اثرتازه «دنی بویل» کارگردان بریتانیایی برنده جایزه نام برد که وجود صحنه های دلخراش، تماشای آن را برای رای دهندگان مشکل خواهد کرد. این فیلم با وجود تبلیغات مفصل کمپانی معظم پخش فیلم «فاکس سرچلایت» Fox Searchlight نتوانست از مرز فروش ١٠ میلیون دلاری فراتربرود.

مرحله دیگر رای گیری برای جوایز سینمایی، ارسال کارت پستال هایی به رای دهندگان توسط «آکادمی» است. رای دهندگان جوایز اسکار در این مرحله برندگان جوایز سالیانه «اتحادیه بازیگران سینما» را نیز انتخاب می کنند. این کارت پستال ها که روز ٣٠ دسامبر برای بیش از ١٠٠ هزار تن از اعضای آکادمی در سراسر ایالات متحده ارسال می شود تعیین کننده جوایز بازیگری سال است و درمیان دست اندرکاران صنعت سینما از اعتباری به مراتب بیشتر از جوایز سینمایی اسکار برخوردار است.

این آرا تا پیش از ٢٨ ژانویه از طریق سیستم الکترونیکی مطمئن و تازه ای به نام «اینتگریتی» توسط رای دهندگان به آکادمی ارسال خواهد شد. برندگان هفدهمین سال اهدای جوایز SAG یا «اتحادیه بازیگران سینما» به طور زنده از شبکه های تلویزیونی پخش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG