لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

نکته‌هایی از لیست نامزدهای اسکار؛ حضور کم فروغ فیلم‌های «زن شگفت انگیز» و «تانیا»


نمایی از فیلم «زن شگفت انگیز» با بازی «گل گدات» که در اسکار امسال کم فروغ بوده است.
نمایی از فیلم «زن شگفت انگیز» با بازی «گل گدات» که در اسکار امسال کم فروغ بوده است.

با انتشار لیست نامزدهای اسکار، موارد غیرقابل انتظار و عجیب زیادی دیده می شود. از جمله اینکه فیلم هایی مانند «زن شگفت انگیز»، «پست» و «من تانیا» آن گونه که انتظار می رفت در اسکار امسال مورد توجه قرار نگرفته اند.

طرفداران فیلم زن محور «زن شگفت انگیز» نسبت به این موضوع که این فیلم در اسکار امسال مطرح نشده ابراز نا امیدی کرده اند. این فیلم با بازی «گل گدات» و کارگردانی «پتی جنکینز» انتظار می رفت نامزد جایزه بهترین کارگردانی شود.

خانم جنکینز به عنوان نخستین زن که یک فیلم ابرقهرمانی را کارگردانی کرده است مورد تحسین بسیار قرار گرفته بود. فیلم زن شگفت انگیز همچنین با فروشی جهانی ۸۲۱ میلیون دلار یکی از پرفروش ترین فیلمها در تاریخ آمریکا محسوب می شود.

گل گدات و پتی جنکینز
گل گدات و پتی جنکینز

«من، تانیا» و «نبرد دو جنس» نیز فیلمهای هستند که از دید برخی منتقدان مورد بی لطفی اسکار امسال قرار گرفته اند.

غیبت آقای پر حاشیه

در میان بازیگران، «جیمز فرانکو» که در گلدن گلوب برنده جایزه بهترین بازیگر مرد در ژانر موزیک یا کمدی شده بود، در اسکار نامزد نشد.

جیمز فرانکو همراه با برادرش در مراسم کلدن گلوب
جیمز فرانکو همراه با برادرش در مراسم کلدن گلوب

فرانکو که برای بازی در فیلم «هنرمند فاجعه» جایزه گلدن گلوب را گرفت، در پی این پیروزی متهم به اذیت و آزار جنسی شد. یکی دیگر از بازیگرانی که انتظار می رفت نامزد بهترین بازیگر مرد شود، تام هنکس برای بازی در فیلم «پست» بود.

از بین کارگردانها، استیون اسپیلبرگ که فیلم «پست» با بازی مریل استریپ و تام هنکس را کارگردانی کرده، در اسکار امسال نامزد نشده است.

فیلم لوگان
فیلم لوگان

از سوی دیگر فیلم «لوگان» با نامزد شدن برای بهترین فیلمنامه اقتباسی، رکورد شکست و نخستین فیلم ابرقهرمانی شد که در این رده نامزد می شود.

این فیلم به عنوان موفق ترین فیلم از مجموعه فیلمهای «ولورین» شناخته شده است، ۶۱۶ میلیون دلار فروش جهانی داشته و با تحسین منتقدان همراه بوده است.

دیگر فیلم رکوردشکن فیلم «برو بیرون» است که نامزد ۴ جایزه شده از جمله بهترین فیلم سال.

این نخستین بار است که کارگردان این فیلم، «جردن پیل» نامزد جایزه اسکار شده است. فیلم «برو بیرون» همچنین به عنوان یک فیلم ترسناک شناخته شده است و فیلمهایی در این ژانر اصولا نامزد اسکار نمی شوند.

در گذشته فیلمهایی همچون « سوءظن» هیچکاک با بازی «کری گرانت»، فیلم «جن گیر» و «سکوت بره ها» نامزد بهترین فیلم سال شده اند.

نودمین مراسم اسکار امسال ۴ ماه مارس ۲۰۱۸، ۱۳ اسفند در لس انجلس برگزار خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG