لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۴

فیلم آنجلینا جولی نماینده کامبوج در اسکار شد


آنجلینا جولی همراه با فرزندانش در جشنواره فیلم تورنتو
آنجلینا جولی همراه با فرزندانش در جشنواره فیلم تورنتو

فیلم «آنها ابتدا پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی هنرمند مشهور آمریکایی به عنوان نماینده کامبوج در اسکار ۲۰۱۸ انتخاب شد و در بخش آثار غیرانگلیسی زبان با سایر کشورهای جهان رقابت می کند.

کمیته انتخاب سینمای کامبوج روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای رسمی، این فیلم را نماینده شایسته ای برای کامبوج توصیف کرد، اثری تکان دهنده و تأثیرگذار که فصل تاریکی از تاریخ این کشور را به تصویر می کشد.

این کمیته ضمن ستایش فیلم، از آنجلینا جولی برای پرداختن به این نسل کشی دهشتناک با هدف تسکین دردهای گذشته و جلوگیری از تکرار چنین فجایعی تقدیر کرد.

«ابتدا آنها پدرم را کشتند» به فجایع کامبوج در دهه های هفتاد و هشتاد میلادی می پردازد و کشتار مردم بیگناه توسط خمرهای سرخ را به تصویر می کشد.

فیلم اقتباسی است از کتابی با همین عنوان نوشته «لانگ اونگ» که بر اساس داستان واقعی زندگی او نگاشته شده است.

آنجلینا جولی این فیلم را به درخواست پسرش مداکس ساخته، او که در کامبوج متولد شده، بسیاری از اعضای خانواده و اقوامش را در این حواث مرگبار از دست داده است.

«ابتدا آنها پدرم را کشتند» محصول شبکه اینترنتی «نت فلیکس» است، در کامبوج فیلم برداری شده و در آن گروهی از بازیگران محلی حضور دارند.

فیلم تاکنون اکران موفقیت آمیزی در جشنواره های سینمایی داشته و با واکنش های مناسبی از سوی منتقدان هنری همراه شده است.

آنجلینا جولی علاقه زیادی به ماجراهای واقعی و سوژه های نامتعارف دارد و از کارگردانی چنین آثار لذت می برد.

او در سال ۲۰۱۱ برای کارگردانی فیلم « در سرزمین خون و عسل» نماینده سینمای بوسنی هرزگوین در اسکار شد، ماجرایی عاشقانه در دوران نبردهای خونین صرب ها و مسلمانان در دهه ۹۰ میلادی که باعث مرگ هزاران نفر در بالکان شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG