لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۳

فیلم ناتمام «اورسون ولز» سازنده فیلم معروف «همشهری کین» بعد ۳۰ سال کامل می‌شود


خیلی ها «اورسون ولز» کارگردان شهید هالیوودی را برای فیلم «همشهری کین» می شناسند. به تازگی اعلام شد که قرار است آخرین ساخته ناتمام او، یعنی «طرف دیگر باد»، ۳۲ سال بعد از مرگ «اورسون ولز» بالاخره تمام شود.

آخرین فیلم اورسون ولز به نام «طرف دیگر باد» قرار است تحت نظر گروهی از برندگان اسکار کامل شود.

اورسون ولز فیلمساز و بازیگر آمریکایی است بعد از سالها کار، در اواخر عمرش، در سال ۱۹۷۰ فیلمبرداری فیلم «طرف دیگر باد» را شروع کرد. او فیلمنامه را با کمک «اویا کودار» شریک زندگیش در سالهای آخر عمر نوشت اما در ۱۹۸۵ درگذشت و مراحل پایانی فیلم ناتمام ماند.

جان هاستون، پیتر بوگدانوویچ، لیلی پالمر، ادموند اوبراین، سوزان استراسبرگ و نورمن فاستر از بازیگران این فیلم هستند. و خود «اویا کودار» نیز در فیلم نقش ایفا کرده است.

برخی بازیگران فیلم «آن سوی باد»

«باب موراسکی» که برای تدوین فیلم « مهلکه» جایزه اسکار گرفت و «اسکات میلان» مهندس آمیختن صدا برنده ۴ جایزه اسکار برای فیلمهایی از جمله «گلادیاتور» و «آپولو ۱۳» قرار است روی این فیلم کار کنند.

«مو هنری» که به عنوان یکی از بهترین ها در زمینه برش نگاتیو فیلم به شمار می‌رود، و روی بیش از ۳۰۰ کار کرده نیز از اعضای این گروه است. فرانک مارشال که مدیر تهیه این فیلم در بود برای اتمام آن به گروه جدید یاری خواهد داد.

شرکت نت‌فلیکس در ماه مارس حق ساخت این فیلم را خرید و قصد دارد آن را در سال ۲۰۱۸ منتشر کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG