لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

واکنش تعدادی از ایرانی ها در فضای مجازی به تیراندازی کلوب همنجسگرایان در اورلاندو


در فضای مجازی، توییت های بسیاری از سوی ایرانیان با هش تگ اورلاندو زده شده است.
در فضای مجازی، توییت های بسیاری از سوی ایرانیان با هش تگ اورلاندو زده شده است.

یکشنبه صبح کلوب همجسنگرایان پالس در اورلاندوی فلوریدا شاهد حادثه ای فجیعی بود که مرگبارترین تیراندازی دسته جمعی تاریخ آمریکا را رقم زد. عمر متین، آمریکایی افغان تبار، عامل این حمله بود. در این تیراندازی به جز تیرانداز، ۴۹ نفر کشته شدند و ۵۳ نفر نیز زخمی شدند.

در فضای مجازی، توییت های بسیاری از سوی ایرانیان با هش تگ اورلاندو زده شده است.

شاهزاده رضا پهلوی در صفحه فیسبوک خود ضمن محکوم کردن این حمله که مقامات آن را تروریسم داخلی توصیف کرده اند، و ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده های جانباختگان گفت: همه انسان ها از هر جنسیت، باور و یا گرایش جنسی که باشند با یکدیگر برابرند.

نازلی کاموری یکی از کاربران توییتر، تعصب به دگرجنس سالاری و مردسالاری را، عامل موثرتری در نفرت و ترس نبست به همجنگسرایان دانست.

با توجه به مواضع دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه مسلمانان بسیاری این اتفاق را به نفع او دانستند.

سامان در توییتی نوشت، این اتفاق مسیر را برای دونالد ترامپ هموارتر کرده است.

یاسه چای با اشاره به اینکه این تیراندازی کمتر از ۴۸ ساعت پس از کشته شدن کریستینا گریمی، خواننده آمریکایی به ضرب گلوله رخ می دهد، از دید خودش درباره قانون حمل اسلحه در آمریکا نوشته است.

بدخواه هم نوشته برخی مسلمانان این حادثه تروریستی را محکوم می کنند اما همین افراد همجسنگرایان را به رسمیت نمی شناسند.

کاپیتان در توییتی گفته: اگه ما جنایت و کشتار عده ای رو که باهاشون تشابه فکری نداریم مقبول بدونیم، خودمون یه جانی بالفطره ایم منتها ابزارش رو نداریم.

XS
SM
MD
LG