لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۹

همسر عمر متین از قصد شوهرش آگاه بود


عمر متین مشتری کلوب شبانه پلاس بود
عمر متین مشتری کلوب شبانه پلاس بود

گزارش ها حاکی است که همسر عمر متین، پیش از حمله شبانه او به کلوب همجنسگرایان در اورلاندو آگاه بود و او را از انجام هر گونه کار خشونت آمیز منع کرده بود ولی از پس از آن که همسرش به قصد انجام حمله خانه را ترک کرد، از اطلاع به پلیس خودداری کرده بود.

نور زاهی سلمان، همسر عمر متین به پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی گفت که شوهرش قبل از ترک خانه به او اطمینان داده بود که برای دیدن دوستانش به بیرون می رود، هرچند نور اطمینان داشته که او به قصد انجام حمله در کلوب "پالس" در فاصله حدود چهار کیلومتری منزل را ترک کرده است.

متین شهروند آمریکا که در یک خانواده مهاجر از افغانستان متولد شده بامداد شنبه حاضران کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو را به گلوله بست، ۴۹ نفر را کشت و ۵۳ نفر را مجروح کرد.

نور به پلیس فدرال گفته است که هنگام خرید اسلحه توسط شوهرش حضور داشته و یک بار هم عمر متین را با اتومبیل به کلوب پالس رسانده چرا که متین می خواسته با مکان آشنا شود.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی، مقامات آمریکایی احتمالا در حال بررسی محکوم کردن نور به اتهام خودداری از اطلاع حمله بالقوه مرگبار به پلیس هستند.

عمر متین مهاجم ۲۹ ساله اورلاندو، که خونین ترین حمله تیراندازی در آمریکا و بزرگترین عمل تروریستی در این کشور پس از حملات ۱۱ سپتامبر را به نام خود رقم زده، در جریان این حمله به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

XS
SM
MD
LG