لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

تأثیر برنامه تلویزیونی «اپرا وینفری» بر فرهنگ آمریکایی در نمایشگاهی در واشنگتن


نمایشگاه جدیدی تحت عنوان «تماشا کردن اپرا: شوی اپرا وینفری و فرهنگ آمریکایی» در موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکاییان آفریقایی تبار در واشنگتن برپا شده است.

این نمایشگاه با بخشهای متنوع و تعاملی خود، تأثیری که «اپرا وینفری»، چهره مشهور تلویزیونی بر فرهنگ آمریکا گذاشته را زیر ذره بین برده است.

برنامه تلویزیونی «اپرا وینفری» طی بیست و پنج سالی که پخش می شد محبوبیت شگفت انگیزی به دست آورد و بخش تفکیک ناپذیر فرهنگ عام آمریکا شد.

خانم «وینفری» که از حامیان مالی موزه تاریخ و فرهنگ آمریکاییان آفریقایی تبار است در برپایی نمایشگاه نقشی نداشت.

اپرا وینفری و مایا آنجلو، شاعر مشهور آمریکایی
اپرا وینفری و مایا آنجلو، شاعر مشهور آمریکایی

برنامه تلویزیونی «اپرا وینفری» هفت سال پیش به پایان رسید با این حال خانم «وینفری» می گوید هنوز هر کجای دنیا که سفر می کند عده ای پیش او می آیند و از تأثیری که این برنامه روی زندگیشان گذاشته می گویند.

خانم «وینفری» نخستین زن آمریکایی آفریقایی تباری بود که مدیریت برنامه تلویزیونی خودش را بر عهده گرفت. پخش این برنامه در سال ۱۹۹۸ آغاز شد و توانست تبدیل به پربیننده ترین تاک شوی روزانه در تاریخ تلویزیون آمریکا شود.

«اپرا وینفری» نخستین زن سیاه پوستی است که میلیاردر می شود. او همچنین چهره ای است که توانسته اعتماد مردم آمریکا را جلب کند.

نمایشگاه علاوه بر بررسی تأثیر شوی «اپرا وینفری» بر فرهنگ آمریکا، در تأثیر فرهنگ و تاریخ آمریکا بر شکل گیری شخصیت «اپرا وینفری» نیز کند و کاو می کند.

موزه ملی آمریکاییان آفریقایی تبار، که به تازگی در پایتخت آمریکا افتتاح شده، برهه ای تلخ از تاریخ آمریکا را به نمایش می گذارد. یادگارهای فرهنگی و تاریخی به نمایش درآمده در این موزه، هر کدام یادآور گوشه ای از رنج سیاه پوستان آمریکایی در طول تاریخ است و از دستاوردهای آنها و نقشی که در بنای این کشور داشتند تجلیل می کند.

XS
SM
MD
LG