لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۸

«اپرا وینفری» می‌گوید تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارد


دو هفته بعد از زمزمه این شایعه که اپرا وینفری، چهره تلویزیونی آمریکا نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده می شود، او این موضوع را رد کرد. خانم وینفری در تازه ترین اظهارنظر خود گفته «ژن رئیس جمهور شدن را ندارد.

خانم وینفری در گفتگو با مجله «استایل» گفت همیشه با خودم رک و راست بوده ام و می دانم چه کاری را می توانم انجام دهم و چه کاری نه.

وی درباره شایعه های اخیر گفت «ریاست جمهوری کار مورد علاقه من نیست. من ژن این کار را ندارم. »

در مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب » در ابتدای ژانویه از اپرا وینفری با اهدای جایزه «سیسیل ب دومیل» تقدیر شد. بعد از یک سخنرانی احساسی از سوی او، برخی رسانه ها از ابراز تمایل اپرا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد آمریکا در سال ۲۰۲۰ خبر دادند.

بعد از زمزمه احتمال کاندیداتوری اپرا وینفری، دونالد ترامپ در واکنش گفته بود «من از اپرا خوشم می آید. اگر نامزد رئیس جمهوری بشود، کلی تفریح می کنیم. البته من او را شکست می دهم. ولی اپرا نامزد نخواهد شد.»

البته سی ان ان در گزارشی اشاره کرد که تکذیب نامزد های احتمالی را نباید چندان جدی گرفت. این شبکه گفتگویی از باراک اوباما را در سال ۲۰۰۶ پخش کرد که او گفته بود قصدی برای نامزدی در انتخابات سال ۲۰۰۸ ندارد. یا فیلمی از کلینتون پخش کرد که نامزدی احتمالی در انتخابات را رد کرده بود اما هر دوی آنها در انتخابات پیش روی شان نامزد شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG