لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۴

موج گرمای بی سابقه استان های انتاریو و کبک کانادا را فراگرفت


موج گرمای بی سابقه استان های انتاریو و کبک کانادا را فراگرفت
موج گرمای بی سابقه استان های انتاریو و کبک کانادا را فراگرفت

موج گرمای تابستان دو استان انتاریو و کبک در کانادا را فرا گرفته است و انتظار می رود دمای هوا طی هفته جاری افزایش یابد.

دمای هوای تورنتو ( با محاسبه رطوبت هوا) روز دوشنبه (٥ ژوییه) به بیش از چهل درجه سلسیوس رسید، مقامات استان انتاریو برای مقابله با پیامدهای گرمازدگی، افزایش بی سابقه دمای هوا را به درجه هشدار ارتقا دادند.

دیوید مک کیون، مقام وزارت بهداشت تورنتو ضمن افزایش تدابیر بهداشتی و سلامتی شهر گفته است درجه هشدارهوای بسیار گرم تا اطلاع ثانوی به قوت خود باقی خواهد ماند.

موج گرمای شدید و بی سابقه تابستانی دراستان های انتاریو و کبک که به سواحل شرقی ایالات متحده نیز کشیده خواهد شد، دمای هوای شهرهای این دو استان را به بیش از سی درجه سلیسیوس افزایش داده که با رطوبت بالای هوا، به حدود چهل و پنج درجه سلسیوس نیز می رسد.

گرمای شدید، رطوبت بالا و مه غلیظ در شرایطی آسمان انتاریو و کبک را فرا گرفته است که این دو استان در ماه مشابهی درسال گذشته تابستان خنک و ابری را پشت سر گذاشته بودند.

وزارت بهداشت و محیط زیست کانادا با انتشارهشدارهوای بسیار گرم، از شهروندان این دو استان، به ویژه بیماران و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و نیز شهروندان ارشد خواسته اند تا از قرار گرفتن زیر نورشدید آفتاب شدید خودداری کنند و برای مقابه با گرما به اندازه کافی آب بنوشند.

استان بریتیش کلمبیا نیز با موج گرمای شدید روبرو خواهد بود و دمای هوای این استان در اواسط هفته جاری به بیش از سی درجه سلسیوس افزایش خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG