لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۳

نمايشگاه کتاب شناور «لوگوس هوپ» در بندر سلطان قابوس در عمان آغاز به کار کرد


نمايشگاه کتاب شناور «لوگوس هوپ» در بندر سلطان قابوس در عمان آغاز به کار کرد
نمايشگاه کتاب شناور «لوگوس هوپ» در بندر سلطان قابوس در عمان آغاز به کار کرد

یک سازمان خیریه مسیحی چندین فروند کشتی در اختیار دارد تا بدين وسيله نمایشگاه و فروشگاه کتاب های متعلق به کشورها و فرهنگ های مختلف را از طریق دریا و اقیانوس به مناطق دیگر دنیا ببرد.

کتاب هایی که در این نمایشگاه به فروش گذاشته شده اند شامل کتاب مذهبی و غیرمذهبی می شوند که قادر خواهند بود تا شیوه زندگی و فرهنگ مردم در کشورهای مختلف را به یکدیگر معرفی کنند. این کشتی ها بیش از ۳۰ سال است که در آب های آزاد نمایشگاهی شناور از کتاب را به دنیا معرفی کرده اند.

کشتی «لوگوس هوپ» که بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه شناور محسوب می شود، یکی از این کشتی هاست که هم اکنون در عمان لنگر انداخته است.

بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه کتاب دنیا در بندر سلطان قابوس در مسقط پایتخت عمان کار خود را آغاز کرد. این فروشگاه که بر روی یک کشتی عظیم قرار دارد، بیش از هفت هزار کتاب از نویسندگان مختلف را به فروش گذاشته است.

کشتی «لوگوس هوپ» در حقیقت یک مرکز خیریه ی مسیحیان محسوب می شود که ۴۰۰ داوطلب از ۵۰ کشور مختلف آن را اداره می کنند. سازمان خیریه «آپريشن موبيليزِشن» که این کشتی را راه اندازی کرده است، به کشورهای مختف می رود و در بندر هر کشور مدتی لنگر می اندازد.

دیدارکنندگان از این نمایشگاه می توانند نگاهی به کتاب های مورد علاقه خود بیاندازند و در صورت علاقه، آنها را بخرند. «جسی لوپو» مسؤل روابط عمومی این کشتی می گوید: «هدف ما از راه اندازی این نمایشگاه و بردن آن به کشورهای مختلف، افزایش دانش و آگاهی مردم است. امروزه کتاب در انتقال دانسته ها مهمترین نقش را دارد.»

کشتی «لوگوس هوپ» یکی از کشتی هایی است که توسط نهاد های مسیحی اداره می شود و هدف آن فروش کتاب های آموزشی، مذهبی و همچنین غیرمذهبی است. این سری کشتی ها در دهه ۷۰ میلادی کار خود را آغاز کردند. از آن زمان تا کنون این کشتی ها در بیش از ۴۴۰ بندر در ۱۳۰ کشور دنیا لنگر انداخته اند و میزبان بیش از ۳۷ میلیون دیدارکننده بوده اند.

«جسی لوپو» می گويد: «ما اکنون که در بندر سلطان قابوس در عمان لنگر انداخته ايم، در حال عبور از شبه جزیره عربستان هستیم. آخرین باری که در عمان توقف داشتیم ۵ سال پیش بود که تجربه بسیار جالبی برای ما بود.»

خدمه این کشتی همچنین برنامه های فرهنگی متعددی برای دیدارکنندگان به اجرا می گزارند تا آنها را با تمدن و فرهنگ مناطق مختلف آشنا کنند. مالک ابن عيسی الرشيد که از اهالی عمان و از دیدارکنندگان این کشتی است در باره تجربه بازديد خود از این کشتی می گوید: «این نمایشگاه عالی بود و من را حیرت زده کرد. در این فروشگاه، کتاب های بسیاری برای علاقه مندان به فرهنگ های دیگر دنیا می شود، پیدا کرد.»

نمایشگاه و فروشگاه شناور «لوگوس هوپ» در حال حاظر در حال عبور از خاورمیانه است و قصد دارد در بیشتر کشورهای این منطقه توقف کند تا بلکه با معرفی فرهنگ ها به یکدیگر، گفتگوی فرهنگی را نیز به آنها معرفی کند.

XS
SM
MD
LG