لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

مایکل فلپس پرچمدار کاروان المپیک آمریکا در ریو خواهد بود


그리스 아테네의 의회 인근에서 국민들이 마케도니아 국명 변경 합의안에 반대하는 시위를 벌이고 있다. 그리스 정부가 마케도니아의 국명을 '북마케도니아'로 변경하는 데에 합의했음에도 그리스인들이 이를 주권침해라며 반대하고 나섰다. 
그리스 아테네의 의회 인근에서 국민들이 마케도니아 국명 변경 합의안에 반대하는 시위를 벌이고 있다. 그리스 정부가 마케도니아의 국명을 '북마케도니아'로 변경하는 데에 합의했음에도 그리스인들이 이를 주권침해라며 반대하고 나섰다. 

مایکل فلپس پرچمدار کاروان ورزشی ایالات متحده در مراسم افتتاحیه رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیروی برزیل، که از روی جمعه آغاز می شود، خواهد بود.

مایکل فلپس، پرافتخارترین قهرمان شنای المپیک، در یک رأی گیری میان اعضای کاروان المپیک آمریکا، به عنوان فردی که باید پرچم ایالات متحده را در مقابل آنها حمل کند، انتخاب شد.

این دومین بار است که یک شناگر از تیم المپیک آمریکا پرچم کشور را در مراسم افتتاحیه حمل خواهد کرد. گری هال اولین شناگری است که در سال ۱۹۷۶ میلادی حامل پرچم آمریکا در مراسم افتتاحیه المپیک بود.

مایکل فلپس ۳۱ ساله برنده ۲۲ مدال در المپیک بوده که ۱۸ مدال طلا میان آنهاست، رکوردی که تاکنون هیچ ورزشکاری در تاریخ بازی های المپیک به آن دست نیافته است. او همچنین اولین شناگر مرد آمریکایی است که تا کنون پنج بار واجد شرایط شرکت در بازی های المپیک شده است.

با این حال، المپیک ۲۰۱۶ ریو اولین بار است که مایکل فلپس در مراسم افتتاحیه آن شرکت می کند؛ مراسمی طاقت فرسا که در آن ورزشکاران مجبورند ساعت ها روی پا بیاستند. در بازی های المپیک سال های گذشته مقامات تیم آمریکا تصمیم گرفتند فلپس در این مراسم شرکت نکند تا بتواند انرژی خود برای رقابت ها را حفظ کند.

در رقابت های شنای المپیک ریو، فلپس در سه رقابت شنای انفرادی شرکت خواهد کرد و همچنین امکان دارد عضو هر سه تیم شنای امدادی آمریکا نیز باشد.

XS
SM
MD
LG