لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

پرونده سرقت از ورزشکاران آمریکایی پیچیده شد؛ دو شناگر اجازه خروج از برزیل ندارند


دو شناگری که شهادت دادند و به دستور قاضی فعلا اجازه خروج ندارند
دو شناگری که شهادت دادند و به دستور قاضی فعلا اجازه خروج ندارند

دو شناگر آمریکایی که از پرواز به کشورشان بازمانده اند امروز هم به سوالات پلیس پاسخ خواهند داد. این دو ورزشکار همراه با رایان لاکتی به گزارش نادرست به پلیس برزیل در مورد دستبرد به اموالشان متهم شده‌اند.

گانر بنتس و جک کانگر در حالی که آماده پرواز برگشت به کشورشان بودند از سوی پلیس برزیل و با حکم قاضی از هواپیما پیاده شده و به سوالات ماموران پاسخ دادند. این دو در رابطه با شکایت رایان لاکتی، دیگر شناگر آمریکایی که به کشورش بازگشته، مبنی بر سرقت اموالش مورد سوال قرار گرفته‌اند. سرجیو ویخاس، وکیل این دو شناگر می‌گوید که از رفتار پلیس متعجب شده‌اند.

آقای ویخاس می‌گوید: "در واقع ما فعلا اجازه صحبت درمورد این پرونده را نداریم. یک مقدار سردرگمی بوده و این دو شگفت زده هستند. آنها متوجه نشدند چه اتفاقی افتاده و چرا نتوانستند برزیل را ترک کنند. تناقض به خاطر گفته های پلیس بود و این که آنها تنها شاهد این پرونده هستند، حال آنکه حکم قاضی چیز دیگری است. تا وقتی نفهمیم چه اتفاقی افتاده چیزی نمی توانیم بگوییم."

به گفته مطبوعات برزیل، قاضی پرونده سرقت اموال رایان لاکتی برای تحقیقات بیشتر و تائید صحت شهادت این دو شناگر خواستار ممانعت از خروج آنها شده است.

به گزارش ان بی سی، در توضیحات لاکتی و دو شناگر دیگر تناقض‌های زیادی وجود داشته است. لاکتی ابتدا اعلام کرده دو نفر با کارت پلیس با متوقف کردن تاکسی حامل آنها و قرار دادن اسلحه بر رو سرش پول هایش را به سرقت برده اند.

او سپس گفته بود تاکسی آنها متوقف نشده و تنها وقتی قصد خرید از یک سوپر مارکت را داشتند این دو ناشناس با نشانه گرفتن اسلحه سمت آنها اموالشان را به سرقت برده اند. در حالی که به گفته لاکتی، جیمی فِیگِن هم همراه آنها بوده. هنوز خبری مربوط به مکان فیگن مخابره نشده است.

خبرهای بیشتر در صفحه المپیک صدای آمریکا:

XS
SM
MD
LG