لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

کمیته بین المللی المپیک: گزینه‌های قانونی برای تعلیق روسیه بررسی می‌شود


به دنبال اعلام تصمیم کمیته بین المللی المپیک برای بررسی بیشتر در مورد راه های قانونی برخورد با تخلف روسیه، شرکت کاروان ورزشی آن کشور در رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ برزیل همچنان در هاله ابهام قرار دارد.

روز دوشنبه یک گزارش مستقل درباره جزئیات تخلف‌های سازمان یافته دولتی روسیه در مورد دوپینگ ورزشکاران اعزامی آن کشور منتشر شد که احتمال مجازات آن کشور و تعلیق ورزشکاران روس در بازی‌های ریو را به دنبال داشت.

اعضای کمیته بین المللی المپیک درباره اتخاذ یک تصمیم فوری به توافق نرسیدند و اعلام کردند همه "روش های قانونی" موجود برای برخورد با این موضوع را بررسی خواهند کرد. با این حال تدابیری را در این زمینه در نظر گرفتنه اند.

هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک روز سه شنبه در نشستی ویژه در سوئیس، در بیانیه‌ای اعلام کرد "در مورد حضور ورزشکاران در روسیه بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶، کمیته گزارش مذکور را به دقت ارزیابی خواهد کرد."

در این بیانه همچنین گفته شده کمیته بین المللی المپیک گزینه های قانونی در زمینه منع حضور ورزشکاران روس در المپیک امسال و اجرای عدالت در مورد افراد مرتبط را نیز تحت بررسی قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG