لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۲

گارد ساحلی آمريکا ويديويی از آنچه سوختن کنترل شده نفت در خليج مکزيک ميخواند، منتشر کرد


در اثر انفجار يک دکل نفتی متعلق به شرکت بی پی در هفته گذشته در خليج مکزيک ۵ برابر بيش از آنچه تخمين زده می شد، نفت خام به دريا نشت کرده است.

ايجاد يک لکۀ نفتی عظيم نگرانی ها را در خصوص آسيب ديدن صنايع ماهيگيری و حيات وحش، و همچنين ايجاد آلودگی در سواحل ايالات لوييزيانا، می سی سی پی، آلاباما و فلوريدا افزايش داده است.

پرزيدنت باراک اوباما روز پنجشنبه گفت که شرکت بی پی مسؤل پاکسازی اين نَشت نفت است. رييس جمهوری آمريکا همچنين تأکيد کرد که دولت از تمام منابع موجود برای رفع اين مشکل استفاده خواهد کرد.

به گفتۀ شرکت بی پی اين عمليات که ده ها کشتی و هواپيما در آن دخيل هستند بزرگترين عمليات پاکسازی نَشت نفت در تاريخ است. مسؤلان پيش بينی کرده اند که اين لکۀ نفتی روز جمعه به سواحل بستر رودخانۀ می سی سی پی برسد.

قرار است رييس جمهوری آمريکا هيآتی از مسؤلان بلندپايۀ دولتی را روز جمعه به اين منطقه بفرستد. پرزيدنت اوباما ميخواهد اطمينان حاصل کند که شرکت بی پی و همۀ نيروهای دولت ايالات متحده نهايت تلاششان را می کنند که نه تنها اين مشکل را رفع کنند بلکه عوامل ايجاد آن را نيز شناسايی کنند.

همچنين به گفتۀ يک مقام ارشد وزارت داخلی آمريکا تا زمانی که شرکت ها نشان دهند قادر به کنترل نَشت هستند استخراج نفت در آبهای اين منطقه متوقف خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG