لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۷

جلاليان: هم اکنون هيچ شرکت خارجی در عسلويه و پارس جنوبی حضور ندارد


جلاليان: هم اکنون هيچ شرکت خارجی در عسلويه و پارس جنوبی حضور ندارد
جلاليان: هم اکنون هيچ شرکت خارجی در عسلويه و پارس جنوبی حضور ندارد

عضو کميسيون انرژی مجلس شورای اسلامی از خروج کامل شرکت های خارجی از ميادين نفت و گاز ايران در مناطق پارس جنوبی خبر داد

به گزارش وب سايت کلمه عسکر جلاليان تأکيد کرد هم اکنون هيچ شرکت خارجی در عسلويه و پارس جنوبی، حضور ندارد.

وی افزود عمليات اجرايی در برخی فازهای پارس جنوبی و عسلويه سال گذشته به دليل خروج شرکت های خارجی متوقف شد و هم اکنون نيز متوقف است. اما در ابتدای ارديبهشت ماه سال جاری شرکت های داخلی راه اندازی پروژه ها را در دست گرفته اند.

وی در ادامه گفت کار اجرايی فازهای پارس جنوبی تا فاز ۱۰ با مشکل مواجه نيست اما فازهای ۱۰ به بعد نيازمند حضور متخصصان اجرايی هستند.

در همين حال توليد نفت ايران در فروردين ماه، ۲۱ هزار بشکه در روز کاهش يافته است. به گفته سخنگوی کميسيون انرژی مجلس در حال حاضر ميزان سرمايه گذاری کشور در خصوص منابع مشترک نفتی و گازی در آن حد نيست که بتواند سالانه ۶۶ ميليارد دلار سرمايه گذاری ارزی مورد نيار اين حوزه را در فراهم کند.

يکی از مقامات نفتی جمهوری اسلامی از آماده شدن ايران برای صدور بنزين سخن گفت. به گفتۀ وزير نفت ۳۸ درصد از مصوبه اشتغال نيروهای بومی در پارس جنوبی، عملی شده است .

معاون رييس جمهوری در امور مجلس اعلام کرد زمان اجرای هدفمندی يارانه ها معلوم نيست؛ وی گفت اظهارات قبلی او تنها در مورد باز کردن حساب يارانه ای خانوارهای جامعه بوده است که به معنای مرحلۀ اول اجرای هدفمندی نيست

در حالی که آقای احمدی نژاد می گويد ايران با اجرای درست هدفمند کردن يارانه ها آباد می شود روزنامۀ تهران امروز کاهش قدرت خريد را با هدفمند کردن يارانه ها اجتناب ناپذير می داند و از قول فتح الله بيات رئيس اتحاديه کارگران قراردادی و پيمانی نوشته است که هدفمند سازی يارانه ها قطعاً در بيکاری تأثير دارد.

به گفته مهدی تقوی استاد اقتصاد، در اقتصادٍ ايران توليد و صنعت دچار مشکل است و توان رساندن کالا به مصرف کننده را ندارد اما با اين وجود سازمان توسعه تجارت ايران از حمايت از صادرکنندگان در پی اجرای هدفمند شدن يارانه ها سخن می گويد.

هم زمان سعيد مرتضوی رئيس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از عدم اجرای احکام جريمه ۹۸ درصدٍ پرونده های قاچاق سال ۸۷، به دليل ضعف قوانين خبر داد. وزير اطلاعات نيز از نام برخی از آقازاده ها در ليست دانه درشت های سيستم بانکی پرده برداشت.

مجلس شورای اسلامی نيز کليات طرح ارتقای کيفی توليد خودرو و ساير توليدات داخلی را در کنار طرح افزايش بهره وری بخش کشاورزی تصويب کرد .

در حالی که شاخص کل بورس تهران روز چهارشنبه با افت بهای سهام به کار خود پايان داد، دلار در بازار تهران رکود نشان داده و هر دلار آمريکا ۱۰۳۴ تومان معامله شد.

امّا همچنان که برخی منابع خبری داخل کشور از خداحافظی رييس بانک مرکزی سخن می گويند يک مقام بانکی در تهران از افزايشِ حداقل ۴۰۰ ميليارد تومانیِ سرمايه بانک ها، خبر داد. گزارش ها همچنين حکايت از رفع محدوديت های تأسيس ۶ بانک خارجی در ايران دارد.

XS
SM
MD
LG