لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۰

باراک اوباما برای رسیدگی به نشت نفت با کابینه خود ملاقات می کند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه با کابینه خود ملاقات و درباره نشت نفت در خلیج مکزیک با آنان مذاکره خواهد کرد.

دیدار رئیس جمهوری و کابینه آمریکا در کاخ سفید در حالی برگزار می شود که شرکت نفتی بریتیش پترولیوم اعلام کرده است سرپوشی که بر دهانه چاه آسیب دیده زیر دریا قرار گرفته، در سه روز نخست ۱۶ هزار بشکه نفت را جمع آوری کرده است.

تخمین زده می شود که پس از انفجار ۲۰ ماه آوریل در یک سکوی نفت، روزانه ۱۹ هزار بشکه نفت در خلیج مکزیک به خارج نشت کرده است.

دریاسالار تاد الن که در رأس عملیات واکنش آمریکا به این واقعه است، روز یکشنبه گفت تلاش ها برای مهار نشت نفت احتمالا ماه ها طول خواهد کشید تا زمانی که چاه های کمکی که اکنون حفر آنها آغاز شده، تکمیل شود.

بریتیش پترولیوم می گوید تلاش می کند تا سرپوش دیگری را روی چاه نصب کند تا مقدار نفت جمع آوری شده بیشتر شود. به گفته این شرکت، سرپوش دوم هفته آینده آماده خواهد شد.

شرکت نفتی بریتیش پترولیوم، BP، اعلام کرد تا کنون برای مهار نشت نفت در خلیج مکزیک و پاکسازی محیط، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه کرده است.

به گفته شرکت BP، این میزان هزینه، شامل ۳۶۰ میلیون دلار بودجه ای که برای احداث جزیره های مصنوعی در نظر گرفته شده، نیست. این شرکت برای جلوگیری از حرکت لکه نفتی به سوی سواحل ایالت لوییزیانا، قرار است مجموعه ای از جزایر مصنوعی بسازد.

بنا به گزارش ها لکه های بزرگ نفت به سوی شرق و به سمت فلوریدا در حرکت هستند.

از زمان انفجار سکوی نفت در اواخر ماه آوریل که ۱۱ کارگر بر اثر آن کشته شده اند، BP به دفعات در مهار نشت نفت شکست خورده است. این فاجعه زیست محیطی تهدیدی علیه صنعت ماهیگیری منطقه به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG