لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

قیمت های نفت به پاین ترین سطح از سال ۲۰۰۹ رسید


قیمت های نفت خام روز پنجشنبه به بشکه ای تقریبا ۴۰ دلار کاهش یافت، که پایین ترین رقم از زمان بحران مالی جهانی در ۲۰۰۹ تلقی می شود.

به گزارش رویترز، در حالی که نفت ذخیره شده در آمریکای شمالی و خاورمیانه افزایش یافته و انبارها در سطوح بی سابقه ای پر شده است، نفت به دلیل تولید بالا در آمریکا، میزان بی سابقه استخراج در خاورمیانه و نگرانی از کاهش تقاضا در اقتصادهای آسیا، یک سوم ارزش خود را از ماه ژونن از دست داده است.

در گزارش بنقل از یک تحلیلگر گفته می شود بنظر می رسد تمام پیمان های نفتی آینده در مسیری نزولی قرار دارند. مدت قرار دادهای تحویل نفت خام آمریکا در ماه سپتامبر روز پنجشنبه منقضی شد، و قرار دادهای تحویل در ماه اکتبر از قرار بشکه ای ۴۰ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

اداره اطلاعات انرژی گفت ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه بالا رفت و به ۴۵۶ میلیون و ۲۱۰ هزار بشکه رسید.

کشورهای اوپک به استخراج نفت در سطوحی بی سابقه ادامه می دهند و بر نفت ذخیره شده در جهان می افزایند.

ارقام نشان می دهد عربستان سعودی در ماه ژوئن ۷ میلیون و ۳۶۵ هزار بشکه در روز صادر کرد ، این رقم در ماه مه ۶ میلیون و ۹۴۵ هزار بشکه بود.

رویترز می گوید در جدید ترین نشانه کوشش عربستان برای حفظ سهم خود در بازار، مصر روز پنجشنبه گفت با یک معامله سه ماهه تولید نفت به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار با شرکت آرامکو متعلق به دولت سعودی از اغاز سپتامبر موافقت کرده است.

XS
SM
MD
LG