لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۸

سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی درباره آینده مقابله با ایران با حضور دو مقام سیاسی و نظامی سابق


سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی، در چارچوب نشستهای کارشناسی در باب مسیر آینده سیاست آمریکا در قبال ایران، روز سه شنبه میزبان جوزف لیبرمن سناتور پیشین و نامزد پیشین معاون ریاست جمهوری آمریکا و چاک والد، جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا بود.

این دو کارشناس از ابعاد مختلف دیدگاههای خود را درباره تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در تشدید تحریم علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نحوه مقابله با رفتارهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه ابراز داشتند.

آقای لیبرمن سیاستمدار کهنه کار که هم اکنون رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» است، در این نشست کارشناسی از دولت پرزیدنت ترامپ بابت گسترش چتر تحریمها علیه سپاه پاسداران تشکر کرد اما خواستار اجرای هر چه زودتر آنها شد.

وی گفت: آنچه مهم است، گذاشتن فشار دوستانه بر دولت پرزیدنت ترامپ برای اجرای هر رچه سریعتر سیاستهای تحریمی اعلام شده اش علیه ایران است. مثلا از اقدام دیروز وزارت دادگستری در تحریم سپاه پاسداران که در چاپ پول تقلبی در یمن نقش داشت استقبال می کنم.»

این سناتور پیشین که بیش از دو دهه سابقه حضور در مجلس سنای آمریکا را دارد، گفت حمایت از تروریسم در نهاد این رژیم است.

وی افزود نمایندگان کنگره به خاطر نبود بازرسی کافی و مناسب بویژه از سایتهای نظامی، هر روز به جمع مخالفان برجام می پیوندند.

آقای لیبرمن که در انتخابات سال ۲۰۰۰ ، نامزد معاون ریاست جمهوری آمریکا بود؛ شورای ملی مقاومت ایران را بهترین و منظم‌ترین گروه اپوزیسیون می داند که توان ایجاد تغییر در ایران دارد، و می خواهد دولت پرزیدنت ترامپ از این گروه پشتیبانی کند.

در این نشست، چاک والد جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا به دولت آمریکا پیشنهاد کرد جلوی حضور ماندگار ایران در سوریه را هر چه زودتر بگیرد.

وی گفت: «ایران می خواهد آنچه که در سوریه بدست آورده را برای حفظ نقش تعیین کننده خود پس از اتمام جنگ داخلی در این کشور و تقویت پل زمینی که از طریق عراق و سوریه به حزب الله لبنان کشیده به هر قیمتی حفظ کند. آمریکا باید آشکارا به ایران بگوید که در سوریه می ماند، تا ضمن تضمین عدم بازگشت داعش، از قبضه کردن دوباره قدرت توسط اسد جلوگیری کند.»

به گفته این ژنرال بازنشسته، دولت پرزیدنت ترامپ در سیاست مقابله با گسترش و ادامه آزمایش موشکهای بالستیک باید حتی برنامه ساقط کردن موشکهای ایران و ارسال سامانه دفاع موشکی به متحدان‌مان در خلیج فارس را داشته باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG