لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

رقابت تنگاتنگ رامنی و اوباما در ايالت اوهايو


باراک اوباما و ميت رامنی روز چهارشنبه در ايالت اوهايو مبارزات انتخاباتی خود را ادامه دادند. در حالی که کمتر از شش هفته به انتخابات رياست جمهوری آمريکا باقی مانده، اوباما در نظرسنجی ها از رامنی پيشی گرفته است.

رامنی در فعاليت های انتخاباتی خود در ايالت اوهايو می داند که هيچ يک از نامزدهای جمهوريخواه، بدون پيروزی در اوهايو پيروز نهايی انتخابات رياست جمهوری نبوده اند. ميت رامنی اميدوار است با تاکيد بر برنامه های اقتصادی اش رای اين ايالت کليدی را از آن خود کند.

ميت رامنی نامزد جمهوريخواهان در انتخابات رياست جمهوری آمريکا می گويد: من می دانم که چه کار خواهم کرد. من اصول تجارت آزاد را حفظ خواهم کرد اين اصل که مردم به گونه ای که می خواهند به اهدافشان برسند. ما مردمی اميدوار هستيم. ما می خواهيم فرزندانمان با تعليم و تربيت به توانايی هايی دست يابند که بتوانند آينده را بسازند. اين ماهيت آمريکاست.

کمتر از شش هفته به انتخابات رياست جمهوری آمريکا باقی مانده است. اوهايو از جمله ايالت هايی است باراک اوباما و ميت رامنی رقابتی نزديک دارند.

ميت رامنی که مديريت چندين شرکت موفق و فرمانداری ايالت ماساچوست را در کارنامه اش دارد، با شعار بهبود وضع اقتصادی آمريکا، مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرد. رامنی می گويد سياست های باراک اوباما نتوانسته برای طبقه متوسط فرصت های شغلی ايجاد کند. جمهوريخواهان اميدوارند اين انتقادها در ايالت هايی چون اوهايو خريدار داشته باشد، ايالت هايی که جمعيت زيادی از طبقه کارگر آمريکايی را در خود جا داده اند.

پل رايان، نامزد جمهوريخواهان برای معاونت رياست جمهوری آمريکا می گويد: اوباما نمی تواند بر اساس سابقه کارش دوباره انتخاب شود. اين رييس جمهور هر چيزی برای ملامت کردن ديگران و تحريف واقعيات و تفرقه و پراکنده کردن توجهات انجام خواهد داد. اما شما مردم اوهايو به او اجازه چنين کاری را نخواهيد داد.

باراک اوباما نيز روز چهارشنبه در ايالت اوهايو بود. آخرين نظرسنجی ها نشان می دهد ميت رامنی از باراک اوباما عقب مانده است. بر اساس اين آمار، در ايالت اوهايو اوباما با بيش از پنج درصد از ميت رامنی پيشی گرفته است. اما تيم ميت رامنی تاکيد می کند هيچ چيز تا آخرين ساعات انتخابات مشخص نخواهد شد و مبارزات تا روز انتخابات ادامه خواهد يافت.
XS
SM
MD
LG