لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۱

پرزيدنت اوباما می گويد انتظار دارد ظرف چند هفته آينده تحريم های جديدِ سازمان ملل متحد عليه جمهوری اسلامی ايران به تصويب برسد


پرزيدنت باراک اوباما می گويد انتظار دارد ظرف چند هفته آينده تحريم های جديدِ شورای امنيت سازمان ملل متحد عليه جمهوری اسلامی ايران، به تصويب برسد. رييس جمهوری آمريکا می گويد که تهران همچنان به سرپيچی از مطالبات بين المللی برای پايان دادن به فعاليت های حساس هسته ای، ادامه می دهد.

پرزيدنت اوباما روز سه شنبه در کنفرانس خبریِ مشترکی با نيکلا سارکوزی رئيس جمهوری فرانسه در کاخ سفيد گفت هنوز دستيابی به اتفاق آرا در ميان شرکای بين المللی آمريکا، همچنان ضروری است. اما پرزيدنت اوباما گفت که جهان امروز نسبت به يکسال پيش در موقعيت بهتری برای اِعمال تحريم های تازه عليه جمهوری اسلامی ايران، قرار دارد.

نيکلا سارکوزی می گويد جمهوری اسلامی ايران نمی تواند به آنچه وی «مسابقه ديوانه وارِ» برای دستيابی به تسليحات اتمی است، ادامه دهد. آقای سارکوزی گفت مردم ايران سزاوار آنند که دولت بهتری در کشور خود دارا باشند.

رؤسای جمهورِ آمريکا و فرانسه همچنين در مورد افغانستان، به گفتگو پرداختند؛ اما هيچکدام نگفتند که آيا پرزيدنت اوباما مستقيماً از آقای سارکوزی برای اعزام سربازان بيشتر به افغانستان، درخواست کرده است يا نه.

در رويدادی ديگر رييس جمهوری فرانسه گفت که از استراتژی پرزيدنت اوباما در افغانستان و حق مردم افغانستان برای آزاد زيستن حمايت می کند.

XS
SM
MD
LG