لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ایران ۲۱:۴۱

گفتگوی زنده باراک اوباما در شبکه يوتيوب


گفتگوی زنده باراک اوباما در شبکه يوتيوب

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در يک گفتگوی زنده ويديويی در شبکه آنلاين يوتيوب، به سوال های شرکت کنندگان، پاسخ داد. تمامی سوال های شرکت کنندگان در اين پرسش و پاسخ، به اظهارات رييس جمهوری آمريکا در آخرين سخنرانی سالانه در کنگره، مسائل جهانی و مشکلات مردم ارتباط داشت.

بيش از ۱۳۳ هزار سوال از آقای اوباما به يوتيوب ارسال شد و گوگول پلاس، سايت شبکه اجتماعی موتور جستجوگر گوگول، بر اساس رای شرکت کنندگان در اين برنامه، تعدادی از سؤالات را برای اين گپ زنده ويديويی موسوم به «هنگ اوت» انتخاب کرد. سوال ها طيف وسيعی از مسائل سياسی، اقتصادی و اجتماعی را در بر می گرفت. يکی از شرکت کنندگان از پرزيدنت اوباما پرسيد، که آيا استفاده از جنگنده های بدون سرنشين به حل مسائل و مشکلات مردم در آمريکا کمک می کند؟

سؤال کننده گفت: آقای رييس جمهور، تعداد فرمان حمله های جنگنده های بدون سرنشينی که شما در سال اول رياست جمهوری خودتان دستور داديد، بيش از تعدادی است که رييس جمهوری قبلی در کل دوره رياست جمهوری اش، صادر کرد. استفاده از اين جنگنده ها به کشته شدن تعداد زيادی مردم غيرنظامی منجر شده است. می خواهم بدانم، به نظر شما آيا اين به آمريکا کمک می کند و آيا از نظر شما ارزشش را دارد؟

باراک اوباما در پاسخ گفت: استفاده از اين جنگنده ها کاملاً حساب شده و تحت کنترل قرار دارد. می خواهم مردم متوجه باشند که حمله های جنگنده های بدون سرنشين، عملاً، تعداد زيادی تلفات غيرنظامی در بر نداشته اند. اکثر اين حمله ها با دقت بسيار بالا عليه القاعده و وابستگان آن استفاده شده اند. به نظر می رسد که اين تصور وجود دارد که ما با اين جنگنده ها، بدون هدف حمله می کنيم. اين حمله ها با دقت عليه کسانی انجام می شود که عليه آمريکا می جنگند. و مردم بايد بدانند که اين جنگنده ها تحت کنترل شديد قرار دارند.

از سوی ديگر سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان به خبرگزاری فرانسه گفت: حمله با هواپیمای بدون سرنشین غیرقانونی، زیانبخش، و بنابراین غیرقابل قبول است.

پاکستان همواره این حمله ها را تجاوز به تمامیت ارضی خود تلقی کرده است؛ با این حال گفته می شود که این حمله ها با کمک مقامهای اطلاعاتی پاکستان انجام می شود.

رئیس جمهوری کنونی آمریکا در گذشته نيز پس از سخنرانی سالانه خود در شبکه های اجتماعی حاضر می شد و به سوال های ارسال شده پاسخ می داد، اما پرسش و پاسخ روز سه شنبه، به او فرصت داد به مجموعه ای انتخاب شده از سوال های ارسال شده پاسخ دهد.

XS
SM
MD
LG