لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۶

پرزيدنت اوباما عيد شکرگزاری را تبريک گفت


پرزيدنت اوباما عيد شکرگزاری را تبريک گفت
پرزيدنت اوباما عيد شکرگزاری را تبريک گفت

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، ضمن اظهار نگرانی از مشکلات اقتصادی در آمريکا، تعطيلات عيد شکرگزاری را به مردم آمريکا تبريک گفت.

پرزيدنت اوباما گفت به رغم نگرانی های اقتصادی که گذراندن تعطيلات را از گذشته دشوارتر کرده است، تعطيلات خوبی را برای مردم آمريکا، آرزو می کند. رييس جمهوری آمريکا ضمن تبريک عيد شکرگزاری از نيروهای نظامی آمريکا که در خارج از اين کشور خدمت می کنند، قدردانی کرد.

پرزيدنت اوباما گفت: ما به ويژه از زنان و مردانی که از کشورمان دفاع می کنند، سپاسگزاريم. پيام من به همه سربازانی که دور از خانوادهايشان غذای عيد شکرگزاری را می خورند، اين است که مردم آمريکا امروز به شما فکر می کنند. و وقتی به کشورتان باز می گرديد، ما همانگونه که شما به کشور خدمت کرديد، به شما خدمت خواهيم کرد.

رييس جمهوری آمريکا که در چند هفته گذشته از کنگره و حزب جمهوريخواه به علت عدم موافقت با پيشنهاد لايحه اشتغال انتقاد کرده است، در پيام خود به بن بست سياسی در واشنگتن اشاره کرده و گفت: با تمام بن بست ها و حزب گرايی ها در واشنگتن، شايد به نظر برسد، حصول وحدت ممکن نيست، اما به آنچه در اين لحظه رخ می دهد، فکر کنيد. مردم آمريکا در اين لحظه با سليقه ها و سوابق گوناگون يک ملت واحد هستند، سپاسگزار از نعمت ها، از خانواده هايشان، از اجتماعشان و سپاسگزار از کشورشان.

پرزيدنت اوباما در آغاز تعطيلات عيد شکرگزاری خواست از کشتن دو بوقلمون که نام های صلح و آزادی بر آن ها گذاشته شده است، چشم پوشی کنند.

در همين حال نيروهای نظامی آمريکا در عراق و افغانستان روز شکرگزاری را با غذای سنتی جشن گرفتند.

نيروهای نظامی مستقر در عراق روز شکرگزاری را، در پايگاه نظامی آمريکا در منطقه سبز در بغداد، جشن گرفتند، اين درحاليست که سربازان مستقر در عراق آماده بازگشت به خانه های خود هستند.

آمريکا تا پايان سال جاری ميلادی نيروهای خود را از عراق خارج خواهد کرد. نيروهای نظامی آمريکا در افغانستان نيز جشن شکرگزاری را در پايگاه هوايی بگرام با غذای سنتی برگزار کردند.

XS
SM
MD
LG