لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

پرزيدنت اوباما از کنگره خواست لايحۀ کمک ۵۰ ميليارد دلاری به ايالت ها را تصويب کند


پرزيدنت باراک اوباما از قانون گزاران آمريکا خواست که لايحۀ ۵۰ ميليارد دلاری کمک اضطراری به ايالت ها و دولت های محلی را هرچه زودتر، به تصويب برسانند.

رييس جمهوری آمريکا ضمن پشتيبانی از طرح مشوق های اقتصادی سال گذشتۀ دولت و برخلاف سياست صرفه جويی دولت های اروپايی، افزايش بودجه و هزينه های دولت را ضروری و اجتناب ناپذير خواند. پرزيدنت اوباما هشدار داد که کاهش بودجۀ ايالات متحده عواقب منفی از جمله افزايش نرخ بیکاری در بين آموزگاران، ماموران پليس، و ماموران آتش نشانی خواهد داشت.

در همين حال وزارت بازرگانی آمريکا اعلام کرد که از ميزان خرده فروشی پس از ۸ ماه افزايش متوالی در ماه ميلادی گذشته کاسته شده است.

در اروپا در حاليکه اداره آمار بريتانيا خبر از کاهش توليدات صنعتی آن کشور درماه گذشته می دهد، موسسه ملی پژوهش های اقتصادی و اجتماعی اروپا اعلام کرد اقتصاد بريتانيا در طول ماه های مارس، آوريل و مه شش دهم درصد رشد داشته است. در بريتانيا همچنين بانک مرکزی آن کشور نرخ بهره های اصلی نيم درصدی بانکی را برای پانزدهمين ماه متوالی ثابت نگهداشت که اين پایين ترين نرخ بهره بانکی در تاريخ بريتانياست.

در خبری ديگر از اروپا در پی تصويب هفته گذشته طرح مقابله با کسری بودجه و صرفه جويی دولت آلمان، ده هزار نفر در خيابان های شهرهای برلن و اشتوتگارت به عنوان اعتراض به پايين آوردن حقوق برخی از کارمندان دولت، کاهش خدمات اجتماعی و بيمه بيکاری دست به تظاهرات زدند.

و اما در آسيا وزارت بازرگانی چين اعلام کرد که سرمايه گذاری خارجی در چين برای دهمين ماه متوالی افزايش يافته است. گزارش وزارت بازرگانی حاکی است که در ماه ميلادی گذشته ۲۷ و نيم درصد، يعنی ۸ ميليارد و ۱۳۰ ميليون دلار بر ارزش حجم سرمايه گذاری های خارجی چين افزوده شده است.

در خبری ديگر سخنگوی وزارت بازرگانی چين روز گذشته لايحه ای را که انتظار می رود کنگره آمريکا برای مقابله با ارزش برابری يوآآن واحد ارزی چين به تصويب برساند، شديداً مورد انتقاد قرار داد، و آن را مخالف مقررات سازمان جهانی تجارت خواند.

XS
SM
MD
LG